Hea nipp

Vähetuntud nipp: nii saad oma veniva wifi-ühenduse paari liigutusega kohe kiiremaks

Ruuteri kanali vahetamine võib kiirusele kaasa aidata.Marko Saarm, Sakala/Scanpix

Rubriiki toetab

Vahel võib juhtuda, et läbi wifi on internetiühendus kodus kohutavalt aeglane. Üheks põhjuseks, miks (eriti just kortermajades) võib internetikiirus lubatust väiksem olla, on lähedalasuvate aktiivsete ruuterite rohkus.

Täpsemalt võib probleemiks olla see, et samas majas kasutab mitu ruuterit täpselt sama kanalit. Kui ühes kanalis on liiga palju ruutereid, siis tekib “ummik” ja internetikiirus langeb.

Kuidas seda siis järele kontrollida, millises kanalis sina oled ja millised kanalites naabrite seadmed?

Windowsil ja Androidil on selleks olemas äpp nimega Wifi Analyzer (vt kuvatõmmist, milline äpp välja näeb, sest sarnaseid on palju).

Äpp annab visuaalselt teada, millises kanalis kõige rohkem ruutereid on ja millist kanalit kasutama peaks, et ühendus võimalikult kiire oleks.

Et kanalit vahetada, pead oma ruuterisse läbi veebibrauseri sisse logima. Edasine sõltub juba konkreetselt ruuterist, kuidas sisse logimine ja vahetamine käib.

Tavaliselt piisab aadressiribale 192.168.1.1 kirjutamisest, seejärel admin:admin kasutajanime ja parooliga sisse logimisest ning peamenüüst kanali vahetamisest, kuid täpsemad instruktsioonid saad juba oma ruuteri kasutusjuhendist.

5 GHz ruuteritel pole vahet, mis kanalit kasutada, kuid 2,4 GHz ruuteritel soovitatakse kasutada kanaleid 1, 6 ja 11. Kuid ka see oleneb konkreetselt ruuterist. Näiteks mõnedel D-Link ruuteritel peab enne kanalite vahetamist maha võtma Super G funktsiooni. Täpsemate juhiste saamiseks tasub jällegi üle vaadata ruuteri manuaal.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.