Hea nipp

Vähetuntud võimalus: Google Chrome suudab sulle ise tugeva parooli välja mõelda

toshiba-chromebook-13-inch1.jpg
Chrome.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Paroolide meeles pidamine võib päris tüütu olla, eriti kui neid on palju. Selle tarbeks on loodud mitmeid rakendusi, mis genereerivad ja hoiavad neid meeles sinu eest. Kui sa mingil põhjusel ei soovi neid kasutada, pakub Chrome’i brauser ka enda poolt sellele alternatiivi.

Nimet on Chrome’i peidetud funktsioon, mis laseb automaatselt paroole luua ja neid meeles peab. Selle aktiveerimiseks on vajalik kasutada veebilehitseja arvutiversiooni.

Alustuseks tuleb suunduda lehele chrome://flags, kuhu on kokku kogutud Chrome’i eksperimentaalsed funktsoonid. Salasõnade looja leidmiseks nende seast, tuleb otsida nime “Password generation”. Kui see leitud, võimaldab “Enable” valik selle taga funktsiooni aktiveerida.

Edaspidi kui veebilehtedel kontosid luua, tuleb salasõna väljal olles parema klahvivajutusega avada menüü, mis esimese valikuna pakub parooli loomist. Sellel klikkides, avaneb erald aken, mis kuvab Chrome’i poolt soovitatud tugevat parooli. Kui see valida, salvestab veebilehitseja parooli automaatselt Google Smart Lock, koos kõigi sinu teiste salasõnadega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.