Hea nipp

YouTube muutis videote kvaliteedisätteid: kuidas uus süsteem töötab?

Rubriiki toetab

YouTube on äsja värskendanud iOS ja Androidi rakenduse videosätteid ning ei kuva kvaliteedi näitu enam numbritena. Kuidas uuest süsteemist aru saada?

Kui varasemalt sai ise määrata videote resolutsiooni konkreetsete pikslite järgi – 720p, 1080p, 1440p (kokku kaheksa erinevat taset), siis edaspidi antakse kasutajale valida nelja üldtaseme vahel.

Vaikimisi on see seadistatud “Automaatne” peale, mis määrab ise kuvatava video kvaliteedi vastavalt internetiühenduse kvaliteedile. Selle valiku juures on enamasti tegu 720p resolutsiooniga.

Selline näeb välja uus videoseadistuse menüü Youtube’is

“Kvaliteetsem pilt” kasutab üldjuhul eelmisest veelgi teravamat pilti ehk selle resolutsioon jääb 1080p ja kõrgema vahele.

Kui aga valid “Andmemahu säästja”, siis peaks video mängima automaatselt 480p resolutsiooniga. Olenevalt internetiühenduse kvaliteedist võib see aga tõusta ka 720p resolutsiooni peale.

Päris ära pole ise resolutsiooni määramise võimalus siiski kadunud. Seda saad edaspidi määrata viimase ehk “Täpsem” kategooriast. Siiski tuleb silmas pidada, et see valik kehtib ainult konkreetse video ajal ja ei pruugi järgmise vaatamisel enam samaks jääda.

Youtube rakenduse valikute alt saab aga iga kasutaja ise määrata ka videokvaliteedi, mis kehtib rakenduse üleselt. Seda saab teha eraldi nii mobiilsidevõrgu kui ka wifi-võrgu jaoks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.