Kuidas me töötame

Liis Lemsalu: ma tahaks väga teada, kuidas mu isa nutisõltuvuse probleemi enda arvates lahendab

Liis Lemsalu uue kauamängiva reklaamfoto. Foto: Liina Notta

Lauljatar Liis Lemsalu esitleb täna oma esimest eestikeelset kauamängivat “+1”. Intervjuus Geeniusele räägib ta oma suhtest tehnoloogiaga. Tuleb välja, et väiksena meeldis Lemsalule väga arvutimänge mängida ning kõige olulisemaks äpiks tema telefonis on Instagram, mida ta peab ka kõige olulisemaks sotsiaalmeediakanaliks.

Kuidas see nii läks, et teist just laulja sai?

Laulja sai minust tänu “Eesti otsib Superstaari” saatele. Arvatavasti kui ma poleks sinna läinud, oleks minust väga suure tõenäosusega saanud mingi teise eluvaldkonnaga tegelev inimene. Olen väga tänulik, et elu mul selliseid mõõtmeid võttis.

Nimetage kolm olulist asja, mis teie töölaual on.
Mu mobiiltelefon (iPhone 8), pastakas ja vihik.

Mis on teie kõige olulisem töövahend?

Kõige olulisemaks töövahendiks pean ma hetkel internetti. Tänapäeval käib suur postitamine ja fännidega suhtlus läbi interneti. Praegu, kui veel käib minu uue eestikeelse albumi „+1“ tutvustamine ning albumi esitluskontserdist teadvustamine, on sotsiaalmeedia eriti tähtsal kohal.

Kuidas internet teil töötegemist lihtsustab?

Internet on väga efektiivne viis, mille abil kiirelt jõuda suurema publikuni ja kuulajaskonnani.

Praegu räägitakse palju, et tehnika arengu tõttu pole paljudel inimestel enam vahet, kus nad oma tööd teevad. Mida te sellest arvate?

Ma usun, et koht, kus inimene tööd teeb, peaks kindlasti olema tema efektiivsust soodustav. Eks iga inimene tunnetab ise hästi ära, milline miljöö tema jaoks toimiv on. Enesekontrolli peab aga samuti piisavalt olema. Seega see on kahe poolega asi, millel pole ühte õiget vastust.

Kas tänu aina parematele tehnikaseadmetele saaksite ka teie oma järgmise albumi salvestada näiteks hoopis troopilisel saarel?

Sellise triki saaksin ma teha siis, kui minu meeskond oleks minu ja vajaliku tehnikaga samal hetkel seal saare peal. Üksinda ja kuskilt kaugelt miskit teha ja salvestada on kindlasti võimalik, kuid ma ise eelistan ikkagi näost näkku emotsioone ja mõtete vahetamisi. Sedasi saab kõige paremat ja ausamat asja luua.

Kuidas näeb välja töörutiin laulja puhul? Kas teil on nippe ja nõuandeid, kuidas sellest vabaneda?

Minu elus ei ole õnneks või kahjuks väga palju rutiini. Olen õnnelik, et saan asju ise planeerida ja ka igal võimalusel muuta. Kõige rutiinsem osa on ehk see, et kontsertidel peab esitama võrdlemisi samu laule. Seda rutiini vähendab jällegi see, kui repertuaar on enda sulest ehk saab esitada enda lüürikat või meloodiat. See on teistmoodi tunne. Õnneks koosneb uus plaat sellistest lauludest ning seega edastan publikule iga looga tükikest iseendast.

Kui palju e-kirju päevas saate ja kuidas neis korda peate?

Ikka päris mitmeid, kuid hea meel on selle üle, et mul on õnneks olemas mänedžer, kes nende e-kirjadega suuresti tegeleb.

Nimetage üks tehnikavidin, mille mõttekusest te aru ei saa ja mida ebavajalikuks peate.

Hetkel ei meenu üht konkreetset vidinat, aga neid leidub kindlasti mitmeid.

Millised äpid on teie telefonis kõige olulisemad?

Instagram. Püüan seal väga läbimõeldud postitusi teha, et vaatajale tekiks reaalne tervik sellest, mis mulle meeldib ja mis mind visuaalselt köidab.

Kuidas kasutada sotsiaalmeediat nii, et temast oleks kasu ja et ta ei oleks ajaraisk?

Ega ma otseselt ei teagi, teen puhtalt intuitsiooni põhiselt neid asju ja loodan kõike paremat. Kindlasti on tähtis see, milliseid postitusi mis ajal teha ja kuidas end läbi pildikeele väljendada. Kui sotsiaalmeediakanalid ei ole töövahendiks, siis saab seal head enesedistsipliini hoides kiiresti hea ülevaate näiteks erinevatest lähenevatest sündmustest või sünnipäevadest ning saab vaid postitada, ilma pikalt uudistevoogu kerimata. Samas ringleb ka sotsiaalmeedias tihti huvitavaid artikleid ning arvamuslugusid..

Kuidas vabal ajal tehnoloogiast lahti saada ja hästi puhata? Või kas puhkate koos tehnoloogiaga? Kuidas?

Hetkel olen ma tehnoloogiaga väga sina peal. Kasvõi reisil olles meeldib mulle väga pilte teha ja toredaid momente piltidena jäädvustada.

Mida te arvutimängudest arvate? Kas mängite ja on mõni lemmik?

Kui ma väiksem tüdruk olin, siis mulle väga meeldis arvutimänge mängida. Pigem meeldisid nutikuse ja reaalse eluga seonduvad mängud, kus pidi nuputama. Nimesid ma kahjuks enam ei mäleta.

Kas tunnete vahel, et olete nutisõltuv? Mida siis teete?
Tunnen küll jah. Siis ei jäägi muud üle, kui end sunniviisiliselt eemaldada ja jälgida oma vanu harjumusi.

Mis on parim nõuanne, mille olete saanud? Kellelt?
Mida rohkem sa annad, seda rohkem sa ka saad, Dalai-laama.

Mis on suurim õppetund, mida sooviksite ka teistega jagada?
Alati tuleb järgida oma intuitsiooni! Sinu sisemus tunnetab ära sinu jaoks õiged suunad ja valikud.

Kellele esitaksite needsamad küsimused? Miks?
Oma isale, Marek Lemsalule. Tahaks näha, mida isa kirjutab nutisõltuvuse kohta, et kuidas ta seda olukorda enda arvates lahendab.

Rubriigis “Kuidas me töötame” räägivad tuntud inimesed, kuidas nad tööd teevad ning millised on nende nipid, üle pea kasvava töövooga hakkama saada.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.