Valus löök: maailma suurim mängumess E3 jäetakse ära

E3 jääb sel aastal ära.Foto: Shutterstock

Kirjutasime veebruari alguses, et mängumessile E3 jätavad sel aastal tulemata mitu suurt tegijat, nagu PlayStation, Xbox ja Sony. Jäi mulje, et mess hakkab vaikselt välja surema ja tänavu võimsat sooritust oodata ei tasu.

Nüüd teatasid aga ürituse korraldajad Entertainment Software Association (ESA) ja Reedpop, et sel aastal jäetakse mess sootuks ära. Korraldajate sõnul oli tegu raske otsusega, kuna suur osa tööd oli juba tehtud, kuid nad otsustasid enda sõnul lõpuks selle kasuks, mis oleks üritusele parim.

E3 on juba 1995. aastast olnud mängumaailma iga-aastane tippsündmus ning tüüpiliselt oli see üritus, kus arendajad avalikustavad oma uued mängud või konsoolid. Xbox 360, PlayStation 3 ja Wii U on nende konsoolide seas, mis avalikustati kunagi E3-el.

Koroonakriisi ajal liikus aga avalikustamine rohkem internetti ning virtuaalsed pressiüritused hakkasid populaarsust koguma.

Viimati toimus E3 kohapeal 2019. aastal ning üritusel oli umbes 66 000 külastajat. 2020 ja mullu jäeti E3 koroonapiirangute tõttu ära ning 2021. aastal toimus üritus veebi vahendusel.

ESA ja Reedpop ei täpsustanud, kas E3 naaseb järgmisel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.