CADirect loob insenerimaailma jaoks andmevahetustarkvara

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sel nädala on Geeniuse nädala idufirmaks CADirect, kes loob tarkvara insenerimaailma andmevahetuse parandamiseks. Ettevõte valitihiljuti VUNK kiirendi 2016. aasta kolme kõige potentsiaalikama äriidee hulka. Geeniuse küsimustele vastas ettevõtte tootejuht Meelis Paas.

Mis on teie suur idee?

Tuua inseneribüroode, tööstuslike komponentide edasimüüjate ja tootjate vaheline andmevahetus kaasaegsele tasemele ning seeläbi optimeerida märgatavalt projekteerimise, tootmise ja edasimüügi protsesse.
Alustame tööstuslike komponentide edasimüüjate info integreerimisest CAD-tarkvaraga ning lõpetame selle peale ehitatud automaatse hankekeskkonnaga. Töödeldes antud platvormi läbivat informatsiooni on võimalik anda hinnanguid tuleviku turunõudlusele, mis omakorda pakub huvi laosüsteemide haldajatest kuni logistikaettevõteteni.
Senine andmevahetus on suures osas toiminud viisil, mis oleks iseloomulik aastakümnete tagusele ajale ehk lihtne helistamine, kirjutamine ja vastuste ootamine. Selliselt kaotatakse aga suures koguses üht väärtuslikumat ressurssi – aega.
Ühelt poolt idee lihtsus ning teisalt meeletu globaalne potentsiaal teebki CADirecti idee sõna otsese mõttes suureks. Et veidigi aimu saada antud valdkonnas kehtivatest suurusjärkudest, siis ainuüksi kahe suurima autotootja (VW, Toyota) müügitulu aastal 2015 oli veidi alla poole triljoni dollari.

Kuidas teie teenus täpselt toimib?

Inseneri töö (3D-modelleerimine) on nagu virtuaalsetest lego-klotsidest toodete kokkupanemine, mida tehakse CAD-tarkvaras. Siinkohal tuleb arvestada iga komponendi spetsiifilisi väärtusi, kättesaadavust ja püsida samal ajal ka etteantud eelarves. Läbi meie rakenduse on võimalik kuvada 3D CAD keskkonnas vastavate komponentide hinna, tarne ja saadavuse informatsiooni klikkides lihtsalt vastavale 3D-mudelile.

Milleks ja kellele see mõeldud on?

Automatiseerides komponentide tarnijate ja inseneribüroode vahelist kommunikatsiooni on võimalik tõsta produktiivsust, vähendada kulusid ja säästa märkimisväärselt aega. Meie rakendus on mõeldud ettevõtetele kes kasutavad CAD-tarkvara.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Meil on rahvusvaheline tiim. Esindatud on kaks tarkvaraarendajat, andmeteadlane, disainer, mehaanikainsener ning ärijuht. Lisaks on meil tugev koostöö erialaettevõtete, ülikoolide ning mentoritega.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Hetkel oleme mõningate äri-inglite huvisfääris ning plaanime esimese rahastuse ajastada jaanuarisse. Eelnevalt on läbi Vunk programmi panustanud rahaliselt Telia.

Millega te raha hakkate teenima?

Tuginedes valdkonna spetsiifikale ja klientidele oleme valinud tellimuspõhise ärimudeli ehk pakume teenust klientidele kindla kuumaksega.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meie tiimil on olemas kogu vajalik pädevus toote valmistamiseks ja arenduseks. Insenerisektor vajab innovatsiooni ja meie oleme leidnud viisi kuidas aidata erinevaid osapooli efektiivsemalt oma tööprotsesse korraldada.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Finantsressurssi, et minna oma ideega järgmisele tasemele.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmised 12 kuud keskendume peamiselt tootearendusele ja Skandinaavia turgudel tegutsevate edasimüüjate integreerimisele enda tarkvaraga.

Avafoto: CADirect

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.