Cannery tahab kõigi väiketootjate käsitööõlle purki panna

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eesti idufirma Cannery tegeleb sellega, et head ja Eestis populaarsed käsitööõlled odavalt ja mugavalt purki saaks. Firma püüab pakkuda ka väikeettevõtjatele lahendust oma märjukese purki villida. Geeniuse küsimustele vastas firma asutaja Hans Vaiksaar.

Mis on teie suur idee?

Cannery idee tekkis ühes tuntud Eesti väikepruulikojas külalisena õlut mekkides. Pakkuda väiketootjale automatiseeritud purki villimisetehnoloogiat läbi erinevate ärimudelite, et vähendada toote kulu, tõsta tootekvaliteeti ning võimaldada suuremat läbimüüki.

Purgil on klaastaara ees palju eeliseid, näiteks – iga purk mida sa käes hoiad on tõenäoliselt taaskasutatud alumiiniumist, sest 70% ulatuses purkidest on toodetud  taaskasutatud alumiiniumist (loodussõbralik, kas pole?).

Mis on see suur probleem, mille ära lahendate?

Väiketootja suurim probleem on tootekulu, toote kvaliteet ja müügivõimalus. Näiteks õlle villimine on väga ressursimahukas protsess ja märkimisväärsete tootekadudega tegevus.

Cannery purki villimismasin vähendab toote pakendamisele kuluvat aega ja raha, jälgib ja jäädvustab toote pakendamise protsessi hilisemaks aruandluseks. Samuti kogutakse kvaliteedinäitajad hilisemaks analüüsiks.

Keda näete oma suurimate konkurentidena ja kuidas olete neist ees, mida sooviksite aga veel arendada?

Suurimad konkurendid on Ameerikast pärit ettevõtted, kes on sealse väiketootja purki villimise seadmete vajadused täitnud.

Konkurents Euroopa turul algas umbes 1,5 aastat tagasi. Täna suudame olla eelkõige hinnaliidrid, mis on kahtlemata väga oluline argument väiketootja investeeringute ja rahavoogude planeerimisel.

Edasi arendame väärtuspakkumist, mida konkurentidel on pea võimatu üle trumbata. Samas arendame villimismasinatele sobituvat 4.0 tööstuse põhimõttest lähtuvat tarkvara, mille abiga väiketootja saab kaasajastada oma tootmist super madalate kuludega.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Cannery taga on unistuste meeskond. Meil on 3 põhiliiget ja satelliidid, kes käivad aeg-ajalt abiks jõu ja nõuga.

Me oleme töökad, teotahtelised, uudishimulikud, haritud ja sitked tegelased. Töötame öösel, nädalavahetustel ja isegi siis kui tegelikult ei tohiks.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Cannery tegevust on seni finantseerinud asutaja. Tootearendusse on paigutatud 50 000 eurot. Umbes 1,5 aastat tagasi proovisime kaasata investeeringuid, aga kohalik skeptilisus “käsitööõlu purgis?” lõi meid igal katsel esimese minutiga uksetaha.

Seevastu hiljuti tegi võõrkapital meile muinasjutulise osaluspakkumise, millest otsustasime loobuda. Usume, et leiame strateegiliselt sobivama partneri.

Millega te raha hakkate teenima?

Käivet genereerime mitme ärimudeliga, et hoida portfellis erinevaid kliente ja tuluallikaid:

– mobiilne purki villimise teenus (masina ja purgid toob Cannery, tasu on ühiku põhine);

– purki villimismasina rent (võimaldab väiketootjal kasvada-kahaneda vastavalt tootmismahule);

– purki villimismasina müük (tootjad, kodupruulijad, pubid-baarid-poed);

– 4.0 tarkvara rent konkurentide masinatele.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Cannery tegemise otsus sündis lumisel talveõhtul TTÜ ühikate kõrval parklas. Kuid tollest hetkest alates ei ole meeskond suhtunud asjasse kui lihtsalt start-upi, vaid on reaalne ambitsioon luua ettevõte, mis võtab turuliidri positsiooni Euroopa turul ning naksab kannast ka Ameerika koduturul laiutavaid tootjaid.

Arendame oma tooteid ja müüme samal ajal. Täna täidame rahvusvahelisi klienditellimusi, avame paari kuu jooksul teeninduspunkti Moskvas. Hetkel teeme enamuse käibest ekspordist.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Turunõudlus on meid pannud olukorda, kus olemasoleva ressursiga me lihtsalt ei suuda klienditellimusi täita.

Täna vajame eelkõige strateegilist partnerit-investorit, et praegune tootearendus kiirendisse panna ja müügitegevust eskaleerida ning kellega koos võtta 80% Euroopa turust, laieneda väiksematesse niššidesse Ameerikas. Tööd on teha palju ning see meile meeldib.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Soovime kaasata strateegilise partneri agressiivseks kasvuks. Püüame arendada põhitootele lisamooduleid ja tarkvara.

Eesmärgiks teha müüki mitte vähem kui pool miljonit eurot.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.