Covisual toob joonistega töötamise koosolekulaualt arvutiekraanile

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mitmekesi ühe projekti kallal töötamine on sageli segadust tekitav tegevus – mitmete inimeste ideed kipuvad mitmes erinevas failiversioonis segunema ja lõpuks kulub liigselt aega. Eesti idufirma Covisual püüab seda probleemi lahendada, vähemalt neile, kes visuaalse materjaliga tegelevad.

Geeniuse küsimustele vastas idufirma tegevjuht Madis Madal.

Mis on teie suur idee?

Meie idee on luua esimene täielikult reaalajas töötav virtuaalne suhtluskeskkond, kus saab ühiselt ehitusjoonistel, aga ka muudel dokumentidel ja piltidel, efektiivselt töötada ja suhelda.

Mida pakub Covisual, mida teised ühistöö platvormid ei tee?

Covisual pakub dünaamilise ühise vaateväljaga töölauda, kus kõikidel kasutajatel on kasutatava objekti, näiteks ehitusjoonise, üle kontroll ja see töötab päriselt reaalajas. Päriselt reaalajas tähendab seda, et kasutajatel pole näiteks üksteise tehtud märkmeid vaja otsida ega nende nägemiseks antud joonist sünkroniseerida või uuesti avada, vaid see toimub koheselt ilma ajalise viiteta. Selle hulka kuulub ka unikaalne funktsionaalsus – joonisel nähakse üksteise hiirekursorite asukohta ja liikumist, mis koos häälvestlusega tähendab, et Covisuali kasutamine on võimalikult lähedal sellele, kui saadakse füüsiliselt kokku ja arutatakse joonisel olevaid konkreetseid asju kõigi silme all. Põhimõtteliselt see ongi samaväärne. Eesmärk on ka töölaua kasutamise lihtsus, võimalikult intuitiivne kasutuskogemus.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Põhimeeskonnas on meid 3, kes on kõik ka Covisuali asutajad. Meil on ka osaliselt kattuvaid tööalaseid kogemusi, kuid enamjaolt siiski väga erinevad taustad, mis on hea meeskonna jaoks oluline.

Madis Madal – tegevjuht. On töötanud üle 10 aasta ehituse ja ehitusprojekteerimise valdkonnas, nii Eesti kui ka välismaiste projektidega.

Päivo Simson – arendusjuht. On töötanud 5 aastat ehitusprojekteerimise valdkonnas, teinud teadustööd füüsikas ja matemaatikas ning arendanud andmebaasidega seotud süsteeme.

Helmet Orgse – tehnoloogiajuht. Omab pikaaegseid kogemusi tarkvara arenduses juhtivarendajana.

Lisaks oleme praeguses töös kaasanud UI disaineri, veebiarendaja ja tarkvara arendaja teenuseid.

Keda näete oma konkurentidena?

Konkurentideks on mitmed teised ühistöö platvormide rakendused, näiteks Bluebeam või RealtimeBoard. Samas ka kaugjuhtimist või online-koosolekuid võimaldavad rakendused nagu TeamViewer, WebEx, või Skype’i ekraanijagamine. Need on pigem universaalsed tööriistad, mis pole mõeldud ehitusjoonistel kiireks suhtluseks. Põhiline miinus on see, et need lahendused töötavad ühepoolselt.

Ehitusvaldkonna mõttes on konkurendiks ka projektipangad, kuid projektipangal on siiski teine funktsioon. Loomulikult peame konkurendiks pidama ka harjumuspärast viisi saata märkmetega jooniseid meili teel edasi-tagasi. Tihti saadetakse jooniseid ka ilma märkmeteta ja püütakse üksteisest telefoni teel aru saada. Seda aeganõudvat, segast ja osaliste jaoks ärritavat situatsiooni me püüamegi reaalajas töötava töölauaga lahendada.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Suuri investoreid veel ei ole, kuid oleme näiteks Prototroni eelmise talve vooru ühed võitjatest ja nüüd hiljuti lisandus EASi starditoetus. Lisaks oleme ise investeerinud Covisuali umbes 10 000 eurot.

Millega te raha hakkate teenima?

Ärimudeliks on tarkvara kui teenus ja fookuses ärikliendid. Plaanime tulevikus müüa tarkvara kuu- ja aastapõhiseid kasutuslitsentse. Hetkel on olemasolevat versiooni võimalik kasutada tasuta.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Kuna idee on tulnud reaalsest igapäevase ehitusprotsessi juhtimisega seotud probleemist, siis saame vajadusest väga hästi aru ja loeme seda meie peamiseks tugevuseks. Meeskond tunneb antud valdkonda ja on olemas kompetents sellise tarkvara arendamiseks.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Kuna meil on vaja arendusjõudu suurendada, siis selleks otsime investoreid. Praeguses faasis on kindlasti puudus ka ajast, ilmselt nagu paljudel teistel alustavatel idufirmadel, kus elatise teenimiseks tuleb ka muud tööd teha.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Eesmärk on jõuda meie töötavast prototüübist esimese müügikõlbuliku versioonini. Loodame seda teha kiiremini kui 12 kuud.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.