Nädala idufirma: eAgronomi asutaja tahtis isaga rohkem aega veeta ja tegi seepärast idufirma

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
eAgronomi tiim. "Meil on erinevatest valdkondadest kokku tulnud väga head tegijad ja head tegijad toovad häid inimesi," loodab firma juht kergesti uusi töötajaid leida.Foto: eAgronom

eAgronom on Eesti idufirma, mis aitab teraviljakasvatajatel oma põldu paremini harida ja hallata. Firma üks asutajatest, Robin Saluoks on mitmendat põlve põllumeeste perekonnast. Ise ta põllumeheks ei hakanud.

Nähes aga isa rasket tööd mitte ainult põllul, vaid ka bürokraatlikus maailmas, kus riigile põllunduse kohta aruandeid vaja esitada, Excelis tabeleid täita ning kümnetesse süsteemidesse pea samu andmeid sisestada, otsustas ta just põllu ja talu haldamise osas käed külge lüüa ning oma programmeerimisoskuseid appi võttes lõi algatuseks programmi, mis koondaks kõik vajalikud andmed ühte kohta kokku.

Kui riiklik kontroll tema isa ettevõtet kord külastas, olid kontrollijad hämmingus nii efektiivse programmi üle ning soovitasid Robinil ka teistele põllumeestele lahendust tutvustada. Saluoks võttis ühendust oma sõbra Stenver Jerkkuga, programmeerija ning eAgronomi teise asutajaga, kellega ühiselt asuti programmi täiustama.

2016. aasta augustis sündiski eAgronom. Ettevõte, mis pakub teraviljakasvatajatele efektiivset platvormi oma põllu ja talu haldamiseks. Kuus kuud hiljem kasutas eAgronomi teenuseid 70% Eesti turuosast, ehk 200 000 hektarit teraviljapõlde.

Geeniuse küsimustele vastab eAgronomi kaasasutaja Stenver Jerkku.

Põllunduse haldamiseks mõeldud tarkvarasid on varem ka loodud. Miks teie erilised olete?

Me keskendume ainult teravilja kasvatusele. Enamasti meie konkurendid arvavad, et põllumehed on üks sihtgrupp ja nad saab kõik ühte raami panna, aga meie saame aru, et teraviljakasvatajatel on ühed nõuded, loomakasvatajatel teised, köögiviljakasvatajatel kolmandad ja kõiki tuleb erinevalt kohelda.

Neil kõigil on natukene erinevad vajadused. Seega, meie keskendumegi teraviljakasvatajatele selleks, et saaksime neile ülihea toote teha. Tulevikus võime me mõelda teistele sihtgruppidele ka.

Täna te veel seda teha ei plaani?

Täna veel mitte. Lepime oma nišituruga, mis on 700 miljonit hektarit maailmas.

Kuidas käib teie rahastus? On teil ka investorid?

Süsteem on tasuline, meil on aastamaks põllumeestele. Lisaks sellele on meil ka investorid, kellest on suur osa otse meie kliendid – põllumehed, kes meid usaldasid ja soovisid, et me toode areneks edasi ja läheks paremaks.

Tegime ühisrahastuse oma klientide seas ja tõstsime 500 000 eurot. Lisaks on meil veel ka riskikapitalistid Londonist, Poolast ja Eestist. Nemad astusid punti novembris lõppenud investeerimisringis, mis lõppes miljoni euroga.

Mis on teie tänase edu võti olnud? Miks kõik põllumehed teie juurde tulid?

Eks see ongi meie fookus teravilja kasvatamisele. Me oleme teinud neile väga-väga hea programmi, mis algas reaalsest probleemist, selle pärast, et Robin tahtis oma isa ettevõtet aidata ja seda paremini juhtida.

Selge fookus ja reaalse probleemi lahendamine on meile edu toonud.

Millised on teie edasised plaanid? Mis järgmise 12 kuu jooksul juhtub?

Suur osa investeeringutest läheb müüki, meie fookus turul on praegu Eesti, Läti ja Poola. Lisaks sellele on arenduses väga suuri plaane.

Tahame hakata oma teenust integreerima masinatega ja teha mullaproovid näiteks täpsemaks. Ütleme nii, et meie plaanid on väga optimistlikud.

Põllumees saab andmete ja nende analüüsi osas tänu teile päris palju muresid lahendada. Kuidas need andmed teieni jõuavad?

Osad andmed tulevad automaatselt ning osad neist käsitsi. Näiteks põllujoonised saame kõik automaatselt. Põllumees saab riigilt need failid lihtsasti alla laadida, sama moodi saab riigilt pärida ka mullaproove.

Osad asjad, a la, mis kultuure sa järgmine aasta kasvatad, mis töid sa teed ja nii edasi, tuleb käsitsi sisestada. Meil on ka mobiiliäpp, kus põllumehed oma töid sisestada saavad.

Otsite te täna oma meeskonda ka kedagi?

Kõige rohkem on meil müügimehi Poola vaja. Lisaks otsime ka Eestisse ühte müügimeest. Lähiajal hakkame otsima ka ühte analüütikut ning lisaks sellele ka mobiiliarendajat.

Muidu on nii tugev töö- ja arenduskultuur, et meil ei ole värbamisel olnud eriti suuri raskusi ja oleme alati saanud head kandidaadid.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.