Eesti idufirma 3D Creationist tahab saada “3D-mudelite Spotifyks”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
3dc_1.jpg

Nädala idufirmaks on meil sel nädalal 3D Creationist, mis loonud nii brauseris kui nutitelefonis töötava rakenduse, mille abiga on võimalik kiirelt ja lihtsalt 3D-mudeleid luua. Küsimustele vastab 3D Creationisti tegevjuht Kristjan Järvan.

Mis on teie suur idee?

3D Creationisti (3DC) eesmärgiks on luua kõige lihtsam 3D modelleerimise rakendus, mis töötaks nii telefonidel kui ka veebibrauseris. Lisaks oleme loonud galerii, kust saab ühe nupuvajutusega mudeleid oma projektidesse laadida ning nende ehitamist seal jätkata.

Kellele on teie rakendus mõeldud?

Me oleme suunanud oma toote noortele — sellele põlvkonnale, kes on kasvanud üles Minecraftiga ning tunnevad nüüd suuremat huvi 3D-modelleerimise ja disaini vastu. Samas on 3DC-l ka mitmeid vanemaid kasutajaid, kes loovad oma 3D-mudeleid näiteks 3D-printimiseks või oma arvutimängude jaoks.

Miks seda vaja on?

Kuigi meie äpp on väga lihtne, siis juba täna saab kõiki 3D Creationistiga loodud mudeleid kasutada arvutimängude ehitamisel, animatsioonide tegemisel, 3D-printimisel ja ka virtuaalreaalsuses. Enam ei pea veetma kuid CAD-i õppides, et lihtsaid 3D-mudeleid luua.

Kui ma rakenduses 3D-mudeli valmis teen, siis kuidas on mul sellest võimalik teha reaalne välja prinditud objekt?

Selleks, et mudelit 3D-printida, on ta esmalt vaja eksportida rakendusest STL-formaadis ja saata näiteks endale e-kirjaga. Kuna 3D-printerid tahavad tihti ainult oma tootjaspetsiifilist masinkoodi, siis tuleb STL-fail oma arvutis tootjatarkvaraga masinkoodi (gcode) konverteerida ning vastavfail printerisse saata.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Disain: Jaak Kaevats on õppinud interaktsioonidisaini nii Austria kui Jaapani ülikoolides ning töötanud rahvusvaheliselt luues kasutajaliideseid, interaktiivseid tooteid ja keskkondi.

Arendajad: Eerik Kivistik ja Mikk Tarvas juhivad tarkvaraettevõtet Callista Software OÜ, mis tegeleb serveri-ja veebitarkvara ning mobiilirakenduste arendusega. Samuti on koos ehitatud mitmeid mänge ja konsulteeritud ettevõtteid küberturvalisuse teemadel.

Kõik muu: Kristjan Järvan töötas eelnevalt 3D Printer OS-s ning enne seda juhtinud mitmeid projekte, mis enamasti võrsunud Garage48 hackathonidelt nagu ka 3D Creationist.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Seda me ei saa avalikustada.

Millega te raha hakkate teenima?

Spotify 3D-mudelite jaoks. Kasutajad saavad piiramatu ligipääsu meie 3D-mudelite galeriile, mida näiteks amatöörmänguarendajad saavad oma mängudes kasutada.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

3DC kasutajad leiavad rakendusele pidevalt uusi ja kohati ootamatuid kasutusvõimalusi, olgu selleks siis teatrile lavakujunduse tegemine või keskaegsete raamatute ülesehituste õpetamine ülikoolis.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Aega. Meil on palju ägedaid ideid, mida edasi arendada, kuid paraku peavad väga head ideed ootama, sest saame tegelda vaid suurepärastega.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Et kõik maailma lapsed saaksid oma telefonis multikaid luua.

Avafoto: 3D Creationist

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.