Nädala idufirma

Eesti idufirma tahab sulle preemiat pakkuda, kui liikluses hästi käitud

Eesti idufirma InLimit loob rakendust, mis pakub juhtidele boonuseid, kui nad ei kihuta, muutes seega liikluse turvalisemaks. Firmast rääkis Geeniusele inLimiti tegevjuht Olav Karulin.

Mis on teie suur idee?

InLimit on navigeerimisrakendus, mille peamiseks eripäraks on piirkiirust järgivate autojuhtide premeerimine. Iga piirkiiruses läbitud kilomeeter annab autojuhile punkte, mida saab hiljem meie koostööpartnerite juures soodustuste vastu vahetada. Lisaks soodustustele pakume juhtidele võimalust ka teineteisega võistelda, et kes siis ikkagi on viisakam liikleja. Hakkame korraldama ka challengeid, kus viisakaim juht saab au ja kuulsust, lisaks meie poolt avaliku tunnustuse ja ka väikese preemia.

Miks on teie idufirma maailmale vajalik?

Igal aastal hukkub liikluses Euroopas umbes 20 000 inimest, 30% neist surmadest on põhjustatud kihutamisest. Meie eesmärk on seda numbrit vähendada ennetamise teel. Me ei taha kedagi karistada, vastupidi – meie jagame piitsa asemel präänikut. Muutes inimeste mõttemaailma vähendame õnnetuste arvu. Meie sõnumiks on “Viisakus teedel on lahe”.

Keda näete oma suurima konkurendina ja mida tahaksite nende käest õppida?

Mis siin salata, hetkel konkureerime kõige otsesemalt Waze’iga, sest ka meie pakume navigeerimisrakendust, mida kasutades enam muid analooge tarbima ei pea. Õppida on palju, põhiosas seda, et mis on ühele heale navigeerimisrakendusele vajalik ja mis pigem segav faktor. Üritame hoida oma rakenduse võimalikult lihtsana, ebavajalikku sisse ei too.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Meil on koos kuueliikmeline meeskond. Tegevjuht Olav on juba 10 aastat olnud ettevõtja. Müüki ja turundust teevad Janek ja Cädly, kes on alles noored üliõpilased, kuid seda rohkem motiveeritud maailma muutma. Meil on ka 3 IT-spetsialisti. Oliver on meie veebihaldur, Kristjan küberturve spetsialist ja Enar Java arendaja.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Tänu pädevale meeskonnale ei ole me siiani otseseid investoreid kaasanud, teeme kõike õhinapõhiselt ja mõeldes tulevikule. Elisa pani meile õla alla ja andis aastaks kodulehe majutuse tasuta kasutada, Heeliumipall.ee aitab kohtumistele sõitmiseks kuluvat kütust tasuda, rohkem investoreid ei ole. Siiski peame hakkama raha peale peatselt mõtlema, sest rakendus ja andmebaasid vajavad servereid, mis ei tule tasuta.

Millega te raha hakkate teenima?

Meie kasutajatele saab rakendus olema tasuta, autojuht saab meid kasutades vaid teenida. Meie võtame iga meie punktide konverteerimise summast 5% komisjonitasu. Ehk siis kui näiteks juhile on kogunenud punkte 10€ vääringus ja ta need mõne meie koostööpartneri juures ümber konverteerib, siis juht saab 9,50€ väärtuses soodustust ja meie võtame tehingult 0,5€ komisjonitasu, mille tasub meile meie koostööpartner. Lisaks hakkame tulevikus kodulehele ka mingil määral reklaami müüma, aga kindlasti mitte suures ulatuses, et reklaamid inimestele närvidele käima ei hakkaks.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Esimeseks põhjuseks kindlasti meeskond. Oleme ülimotiveeritud, meil on palju ideid ka tuleviku tarbeks, kuidas edasi areneda. Oma kaardisüsteem avab palju uksi, mida edaspidi kasutada saab, aga nendest hetkel veel rääkida vara.

Teiseks loomulikult idee, mis on lihtsalt nii hea ja ainulaadne, oleme saanud vaid positiivset tagasisidet. Siinkohal mainiksin ära ka skeptikutele, et me EI OLE politsei käepikendus, me ei jaga meile usaldatud andmeid ühelegi kolmandale osapoolele, võite meie rakendust kasutada ka siis, kui olete esialgu veel raskema jalaga. Meie eesmärk ongi ju mõttemaailma muutmine, kõik on oodatud meie juurde.

Ja kolmandaks usume, et maailm vajab sedasorti ennetavat lahendust. Statistika näitab selgelt, et kuigi politsei teeb oma tööd hästi, ei ole see numbrites olulist muutust toonud, õnnetuste ja surmade arv ei ole vähenenud.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Täna vajame kõige rohkem tuntust, mis tagaks koheselt ka kasutajaskonna. Mida rohkem inimesi meie sõnumit levitama hakkab, seda turvalisemaks liiklus ka muutub. Et meiega liituda, on hetkel olemas kaks võimalust:

Ja nagu enne mainisin, vajame ka raha. Hetkel tunneme puudust 50 000 eurost. See summa aitaks meil esimese aasta rakendust arendada, käimas hoida ja turundada. Kusjuures me ei ole sugugi ahned, täiskohaga töökohti me selle raha eest looma veel ei hakka, ei jaguks.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Testrakendus on juba valmis ja jagatud testpilootidele kasutamiseks. Aprilli lõpuks on meie rakendus avalikult ka saadaval Play poes, iOS-ile tuleb rakendus natukene hiljem, kuid väga kaua iPhone omanikud ootama ei pea. 2018 aasta lõpuks soovime omada 20 000 Eesti kasutajat ja selleks ajaks peab olema meie süsteem ka seal maal, et seda saab hakata eksportima mujale Euroopa riikidesse. Nagu ikka, Eesti on meie väike alustamise riik, kui siin toimiv süsteem valmis, siis koheselt ka Euroopat vallutama.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.