Eesti idufirma Triumf arendab mobiilimängu, mis muudab krooniliste haigustega laste elu paremaks

Eestis arendatakse üht erilist mobiilimängude platvormi Triumf, mis on mõeldud krooniliste haigustega lastele. Mil viisil mängud lapsi aitavad ning kes selle kõige taga on, rääkis Geeniusele ettevõtte tegevjuht Kadri Haljas.

Mis on teie suur idee?

Triumf aitab luua krooniliste haigustega lastele tervema tuleviku läbi psühholoogilist tuge pakkuva mobiilimängu. Meie lahendusega saavad lapsed mängida kaasahaaravat rollimängu, kehastudes haigusekoletisega võitlevaks superkangelaseks. Lisaks omandavad nad teadmisi oma haiguse kohta, saavad psühholoogilist tuge virtuaalselt sõbralt ning õpivad tervislikke harjumusi. Vanematele ja haiglapersonalile pakub rakendus paremaid võimalusi ravi monitoorimiseks ning hõlbustab kommunikatsiooni.

Mis on see suur probleem, mille ära lahendate?

Hetkel võitleb iga neljas laps maailmas kroonilise haigusega (näiteks vähk, diabeet või astma) ja ligi 60% neist kannatavad psühholoogiliste probleemide all. Need vaimse tervise probleemid aga raskendavad ravi ja võivad tuua kaasa pikaajalisi terviseriske. Kuigi krooniliste haigustega laste arv kasvab pidevalt, ei ole psühholoogilise toe kättesaadavus paranenud. Meie lahendus pakub psühholoogilise toe võimaldamist suuremale hulgale lastele kuluefektiivselt ning lastele meeldival moel.

Keda näete oma suurimate konkurentidena ja kuidas olete neist ees, mida sooviksite aga veel arendada?

Meie suurimad konkurendid on globaalselt tuntust kogunud Re-Mission (HopeLab) mobiili- ja arvutimäng, kus patsiendid saavad vähirakke tulistades neid hävitada ja haaravad läbi selle ka suurema kontrolli oma ravi üle, diabeedihaigetele on mõeldud mobiilne mängustatud päevaraamat MySugr, mis aitab veresuhkru kontrolli all hoida.

Kumbki neist lahendustest ei paku aga psühholoogilist tuge, kuid nendegi eesmärgiks on käitumuslike muudatuste esilekutsumine. Lisaks on mitmeid vaimsele tervisele spetsialiseerunud lahendusi nagu näiteks SPARX, mis on fantaasiarikas mäng depressioonis teismelistele, kuid antud rakendus on saadaval vaid Uus-Meremaal.

GEMH Labis Hollandis on välja töötatud erinevaid mänge mitmete konkreetsete vaimse tervise probleemidega võitlemiseks.

Triumfi mäng

MySugri tugevuseks on see, et nad on meditsiiniseadmena registreeritud, teiste lahenduste tugevuseks on teaduspõhisus. Meid ühendab nimetatud konkurentidega teaduspõhisus, eristab aga see, et oleme kaasanud lapsi, nende peresid ning meditsiinipersonali lahenduse disainiprotsessi, et luua mitte ainult efektiivne rakendus, vaid ka atraktiivne keskkond kasutajate jaoks.

Lisaks on meie platvormile võimalik luua erinevaid versioone erinevate haiguste jaoks, seejuures muutmata algoritme lapse profileerimise, monitoorimise ja personaalse psühholoogilise toe osas. Pakume ka lisandväärtust haiglatele, sest meditsiinipersonal saab meie rakendusega monitoorida patsientide ravi läbi mugava veebivaate. Sinna koguneb suur hulk keerukaid mikroandmeid mängu kasutamise kohta (näiteks reaktsiooniaeg), mis annavad infot vaimse heaolu ja ravi kulgemise kohta.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Triumfi moodustab 7-liikmeline rahvusvaheline meeskond Eestist, Venemaalt ja Argentiinast.

Tegevjuht Kadri Haljas lõpetab doktorikraadi psühholoogias Helsingi ülikooli arstiteaduskonnas. Ta omab kogemust nii teadusvaldkonnas, kuid on töötanud ka kliinilise psühholoogina haigete lastega. 10-aastase kogemuse toel psühholoogias on ta üks meie digitaalse tervise lahenduse sisu loojatest ja juhib meeskonda, et vaimse tervise tugi jõuaks läbi mängu lasteni olenemata nende asukohast.

Tehnoloogiajuht José Prieto ja mänguarendaja Leandro Gil on Eestis elavad argentiinlased, kellel on ette näidata üle 10-aastane mängude arendamise kogemus. Lisaks on nad mõlemad edukalt juhtinud mänguarenduse osakondasid Gameloftis, mis on üks maailma suurimaid mänguarenduse ettevõtteid. Arendusmeeskonnas on veel mängudisainer Risto Haljas, kes vastutab selle eest, et teoreetilised kontseptsioonid jõuaksid meie mängu kaasahaarava ja laste jaoks huvitavana.

Sellel, et meie rakendust tahaksid lapsed ka päriselt kasutada, hoiab silma peal Riin Tark, kes suhtleb patsientide, nende perekondade ning lastega töötava haiglapersonaliga. Ta omandab magistrikraadi kliinilises lastepsühholoogias.

Tervisepsühholoogiaga hoiab meid kursis Anna Suarez, kes töötab Helsingi ülikoolis. Ta vastutab selle eest, et meie rakenduse sisu oleks teaduspõhine ning juhib valideerimisprotsessi.

Kertu Tombak toetab meeskonda oma digiturunduse ja kommunikatsioonialase taustaga, haldab kliendisuhteid ning juhib turundustegevust.

Lisaks on meie tiimis mitu kuldaväärt investorit ja mentorit: Mait Metelitsa, Sander Orhidejev, Madis Pappa. Meil on olnud suur rõõm töötada Ajujahi raames Tiina Leoski ja Riivo Antoniga.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Triumf Gamificationil on kaks ingel-investorit, kelle investeeringud aitavad suuresti kaasa tootearendusele. Käesolevalt valmistume seed roundiks suurusjärgus 500 000 eurot.

Millega te raha hakkate teenima?

Meie ärimudel on B2B. Triumfi rakendust saavad osta haiglad, kes maksavad rakenduse kasutamise eest aastast litsentsitasu. Tasu suurus sõltub osakonna suurusest.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Me oleme töötanud ühtse tiimina juba pea poolteist aastat ning näidanud selle aja jooksul suurepärast kooskõla ja efektiivset meeskonnatööd. Erinevate takistuste ületamine protsessi jooksul on muutnud meid ühtsemaks ja tugevamaks. Meie edu võtmeks on vajaliku ekspertiisiga meeskond, hea äriplaan ning tugev teotahe, mis paneb meid tegutsema suurte eesmärkide saavutamise nimel. Meie jaoks on kõige olulisem parandada haigete laste tulevikku ja see motiveerib meid töötama iga päev oma eesmärgi nimel.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Otsime oma firmasse hetkel 3D-disainerit. Laiemas plaanis oleme arengujärgus, kus loome otseseid kontakte digilahenduste sisseostmise otsustusprotsessis osalevate haigla- ja osakonnajuhtidega, kellega sõlmida lepinguid.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmise 12 kuu jooksul jätkame toote arendamise ja valideerimisega Eesti ja Soome turul, lisame ja täiustame eri haigustele platvormi integreerimist. Samuti püüame luua kontaktid potentsiaalsete lastehaiglatega Skandinaavias ja Põhja-Ameerikas, kes hakkaksid meie lahendust kasutama.

Ühendkuningriiki sisenemise osas käivad juba läbirääkimised. Kuna meie lahendus on juba kättesaadav eesti, soome ja inglise keeles, loodame, et neid keeli emakeelena kõnelevad lapsed saavad meie rakendusest abi juba järgmise 12 kuu jooksul. Lisaks plaanime alustada kliiniliste katsetega, et näidata meie lahenduse efektiivsust tavaraviga võrreldes.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.