Eesti palgimõõtmisäpp Timbeter jõudis Yorki hertsogi idufirmade võistlusele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
timbeter.jpg

Sel nädalal vastab Geeniuse “Nädala idufirma” rubriigis idufirma Timbeteri kaasasutaja Anna-Greta Tsahkna.

Timbeter pääses äsja Yorki hertsogi Andrewalgatatud startup-võistlusele Pitch@Palace. Võistlusele kandideeris 110 ettevõtet, kellest edasi pääsesid üheksa. Pitch@Palace Estonia võitja saab võimaluse osaleda 7. detsembril Suurbritannias St James’i palees toimuval suurvõistlusel Pitch@Palace Global.

Mis on teie suur idee?

Puidu digitaalne mõõtmine nutiseadme abil, mis võimaldab kogu sektorit muuta läbipaistvaks, efektiivseks ning paberivabaks. Meie eesmärgiks on saada globaalseks standardiks ümarpuidu mõõtmisel.

Timbeter mõõdab kiirelt ning täpselt ja kõik andmed (nottide arv, maht, nottide täpne diameeter ning asukoht)on digitaalsel kujul olemas, võimaldades kiiret andmete edastamist ning mõõtmisraportite koostamist. Arendasime hiljuti uue funktsionaalsuse paberi-ja küttepuidu virnatäiuse koefitsiendi määramiseks, mis varasemalt käis puhtalt mõõtjate kõhutunde baasil. Muutuvaid tegureid on kaks: hind ning koefitsient. Seega ühes kohas võis saada parema hinna ning kehvema koefitsiendi, teises kohas vastupidi.Ühe koormaga oli võimalik kaotada lihtsalt 200-250 eurot.

Pidevad vaidlused, jälgitavuse ning ülemõõtmise võimaluse puudumine, läbipaistmatus – need probleemid on loodetavasti varsti ajalugu.

Kes on teie kasutajaskond?

Metsaomanikud, metsaühistud, saeveskid, transpordiettevõtted, metsa ülestöötajad Eestist, Suurbritanniast, Hollandist, Kanadast ja USAst.

Millal võib rakendust iOS'i peal näha?

See ei ole hetkel prioriteet. iOS'i seadmed on kallimad võrreldes Androidiga ning metsameeste seas vähem levinud. Metsas "lõhkumiseks" ostetakse ikka pigem odavam Android.

Kuigi algselt USA suunal tundus, et sinna turule ei ole mõtet ilma iOSita minna, siis kohapeal selgus, et metsas on olukord on ikka väga selgelt Androidi kasuks.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Anna-Greta Tsahkna – töötanud eelnevalt Nortalis, varasem kogemus turunduse-ja kommunikatsioonivallast.

Vallo Visnapuu – 15 aastat puidusektori kogemust.

Martin Kambla – IT, fookusega machine learning ja computer visioni suunal.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Investorid on peamiselt ESTBAN-i liikmed. Kokku on investeeritud Timbeteri 200 000 eurot.

Millega te raha hakkate teenima?

Me teenime raha subscription-müügist ettevõtetele ning eraisikutele. Ettevõtetele, kes mõõdavad palju, kehtib seadmepõhine maksustamine, eraisikud saavad osta mõõtmismahtu tihumeetrites. Kõigile kehtib kahenädalane tasuta prooviperiood.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Esiteks: õige nišš ja õige sektor. Läbipaistmatus, jälgitavuse puudumine javaidluste rohkus on selged märgidsellest, et probleem, mida lahendame, on suur.

Teine oluline moment on kindlasti ajastus: sarnast ideed on püütud varem teostada, kuid siis polnud veel vajalikku tehnoloogiat. Tänasel päeval on kõigil nutiseadmed võimsate kaameratega, seega on rakendus kõigile lihtsalt kättesaadav ning kasutatav.

Kolmandaks: meeskond. Piisavalt erineva taustaga, pikk puidusektori kogemus kombineerituna IT ning turundusega. Oluline märkida kindlasti, et saime kokku Garage48 Pärnu Ladies Special üritusel.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Puidusektor on väga konservatiivne sektor. Seega meil on vaja metsamehi, kes on vastuvõtlikud uue tehnoloogia osas. Skeptitsismi kohtame päris palju.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Müügi kasv kõikides sihtriikides: USA, Kanada ja Hiina.

Foto:Timbeteri äpiga praagi määramine.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.