Fieldman teeb filmimaailma masinnägemise abil nutikaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Eesti idufirma Fieldman soovib oma nutika lahenduse abil muuta filmi- ja videomaterjali tootmise nutikamaks ning paremaks, kasutades selleks nii algortime kui ka masinnägemist.

Mis on teie suur idee?

Tahame muuta filmi- ja videomaterjali tootmise paremaks, kiiremaks ja lihtsamaks. Toodame kaameraseadmeid ja esimese tootena lõime vahendi teravustamiseks. Taustaks niipalju, et seni pole maailmas tehnoloogilist lahendust, mis töötaks samavõrra usaldusväärselt erinevates olukordades, mis filmides ette tulevad.

Kuidas teie tehnoloogia töötab?

Meie sensorid analüüsivad nii kahe- kui ka kolmemõõtmelist pilti. Pilti analüüsides leiame inimeste asukohad kaadris, valime olukorrale sobiva fookuspunkti ja anname info kasutajale ja kaameraliidestele. Meie tugevus ja võtmetehnoloogia on just valdkonna jaoks optimeeritud algoritmid ja masinnägemise lahendused.

Keda näete oma konkurentidena?

Eelkõige on konkurentideks kaameratootjad, sest näeme, et tulevikus integreeritakse meie loodud süsteem kõigi kaameratega. Muidugi on see ka meie jaoks võimalus.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Ettevõtte kaasasutajaid on kolm. Margus Tuvikene on tootejuht, tal on erialane filmide tootmise ja filmiuuringute taust, ta koordineerib lisaks ka riistvara arenduse praktilist poolt.

Ain Suik on tehnoloogiajuht – temalt pärineb tehniline lahendus ja algoritmid, ta on kogenud mitmetes sensortehnoloogiates, sealhulgas radarisüsteemid, mitmed meditsiinitehnoloogia süsteemid, signaalitöötlus, masinnägemine.

Kalev Suik on tarkvaraarenduse taustaga ja ta on varem töötanud reaalajavideotöötluse ja paralleelalgoritmide rakenduste vallas.

Tööstusdisaini tiim on disainibüroost MIKL ja võitsime tootega eelmisel aastal Eesti Disainiauhinna

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Oleme kokku kaasanud ettevõttesse üle 100 000 euro. Investorite ringi kuulub riistvarakiirendi Buildit, aga ka väike-investorid, oluline osa kapitalist on sisse toodud asutajate poolt. Prototron on tegevust toetanud 7000 euroga.

Millega te raha hakkate teenima?

Meie ärimudel on üsna traditsiooniline, ehitame seadmeid ja müüme neid kasutajatele.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Usun, et vastuse võib leida just meeskonnast, oleme olnud viimased kaks aastat väga visad ja praeguseks on ebakindlam periood juba möödas – toode on leidnud edasimüüjad ja oleme saanud tootega turult tagasisidet.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Aega võiks muidugi olla rohkem, sest tuleb teha otsuseid, mis pole optimaalsed.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Aasta pärast on meie toodang edukas nii Euroopa kui ka USA turul.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.