Nädala idufirma

Fleep tahab tasuliste teenustega saada tõsiseks tööriistaks

imageedit_2_7537795495.jpg

Sel nädalal vastab Geeniuse "Nädala idufirma" rubriigis küsimustele Fleepiasutaja ja tegevjuht Henn Ruukel. Fleep tõi sel nädalal avalikkuse ette võimaluse kasutada ka meeskonnavestlusi.

Mis on teie suur idee?

Meie suur idee on väga lihtne – ehitada maailma parim messengertööalaseks suhtluseks.

Mis teeb teid eriliseks võrreldes konkurentideganäiteks Slackiga?

Fleepi teeb eriliseks kasutaja kesksus ja avatus – kõik Fleepi kasutajad saavad omavahel suhelda ning lisaks kaasata vestlusse ka emaili kasutajaid. Slacki ja teiste team messengeride nõrkus on suletus, Slacki kasutaja saab suhelda Slackis ainult oma tiimikaaslastega, tiimist väljapoole suhtlemiseks tuleb emaili / Skype’i / Fleepi kasutada.

Kas näete, et eestlased eelistavad pigem kodumaist lahendust välismaistele konkurentidele?

Meie puhul vähemalt ei oska kinnitada, et näeksime Eesti kasutajate seas meie eelistamist just seetõttu, et oleme Eestist pärit. Võimalik, et teatav sümpaatia on olemas, kuid pigem arvan, et edu koduturul on tingitud suuremast tuntusest siinsel turul kui eelistamisest päritolu tõttu.

Mis on järgmised suuremad uuendused, mis Fleepile lisanduvad?

Sel nädalal sai avalikuks meie värske uuendus, millega lisasime Fleepi tiimide funktsionaalsuse, järgmistel kuudel jätkame Fleepi põhifunktsionaalsuse parandamist ning uue funktsionaalsusena hakkame tööle tasuliste teenuste ettevalmistamisega, millega soovime turule tulla sügise keskpaigas.

Tasulised teenused saavad olema ettevõtetele suunatud võimalused kasutajate kontode ja vestluste haldamiseks.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Fleep on asutatud endiste Skype’i töötajate poolt, tänaseks on tiim kasvanud uute tublide tegijate arvelt Eestist. Tänane Fleep sünnib 13 inimese ühise panuse tulemusena, asume kõik Eestis, kontorid on meil Tallinnas ja Tartus.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Fleepil investoriteks on ingel-investorid Eestist ja UK’st, nende hulgas Skype’i asutajad Jaan, Ahti ja Priit. Kokku oleme tänaseks tõstnud investeeringuid 2,2 miljoni euro ulatuses. Meil on investoritega kõvasti vedanud ja rahaline panus on sellest ainult üks osa.

Millega te raha hakkate teenima?

Kõik tänased Fleepi teenused jäävad tasuta kasutamiseks. Tasulised teenused, mida plaanime pakkuma hakata sügisel, on suunatud ettevõtetele, pakkudes neile võimalusi omada kontrolli oma töötajate Fleepi kontode ja vestluste üle.

Sarnaselt töö emailiaadressile, mille tööandja annab sulle tööle asudes ja töölt lahkudes ära võtab, saavad ettevõtted luua Fleepi tasulisi managed accounte ning neid oma töötajatele kasutamiseks anda säilitades samal ajal kontrolli kontode, vestluste ja sõnumite üle.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Pankroti vältimine on lihtne, selleks piisab korralikust finantsplaneerimisest.Palju keerulisem on jõuda investeeringutest sõltuvast startupist iseseisva ja jätkusuutliku ettevõtteni. Meie edu saavutamise tõenäosust tõstavad suhtelised väikesed kulud ja toote segment, kus vähemalt alamhulk kasutajaid on valmis ja võimelised teenuse kasutamise eest maksma. Sellest sõltumata on raske prognoosida kui lihtne ja lühike meie teekond iseseisva ettevõtteni olema saab.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Tarkust, tarkust valida olulise ja ebaolulise vahel ja tarkust eksimustest võimalikult kiiresti aru saada ja võimet plaani vajadusel muuta. Seda nii tootearenduses kui turunduses. Sinna juurde umbes 50% õnne.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Fleepi põhifunktsionaalsus läheb veel paremaks, kvaliteetsemaks, kiiremaks, lihtsamaks. Käivitame tasulised teenused ja hakkame teenima tulu. Saame veel targemaks.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.