Hakka Eesti idufirma osanikuks: Skillific talendiotsingumootor näeb endal suurt tulevikku

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
skillific.jpg

Sel nädalal vastas "Nädala idufirma" rubriigi küsimustele Skillific, mis ootab endale Fundwise'i ühisrahastuskampaaniaga väikeinvestoreid.

Mis on teie suur idee?

Skillific on tehisintellekti sugemetega oskustepõhine talendiotsingumootor, mis leiab kõikvõimalikest allikatest üles ja valib välja tööandja vajadustega kõige paremini sobivad kandidaadid. Kombineerisime allikaülese otsingumootori põhjaliku hierarhilise oskuste andmebaasi ja iseõppiva võrdlusalgoritmiga. See tagab värbajale parima otsingu ulatuse, pakkudes samas kandidaatide sobivuse määramisel kõrget kvaliteeti. See on töökindel ja säästlik lahendus tööandjate kokkuviimiseks parimate ja kõige motiveeritumate talentidega.

Me jälgime hoolega tööturulahenduste arengutrende ning ennetame tulevikus toimuvaid muutusi. Me usume tehisintellekti peatsesse võidukäiku värbamisteenuste arengus ning panustame täie jõuga nutika talendiotsingusüsteemi väljaarendamisele. Plaanime järgneva 5–10 aasta jooksul tehisintellekti abil automatiseerida kogu värbamisprotsessi alates värbamisülesande püstitamisest kuni parima kandidaadiga töölepingu sõlmimiseni.

Mis eristab Skillificut tavalistest CV-portaalidest?

Eeliseid on mitmeid, aga toon välja kõige põhilisema. Meie esimene eelis võrreldes tööportaalidega on allikaülene otsing. Lühidalt tähendab see seda, et lisaks oma kasutajabaasile kammime me läbi veel palju muid allikaid. Portaalid toetuvad oma kasutajabaasidele, mis ei ole kõikehõlmavad. Meiega ei ole põhimõtteliselt ühtki teist kanalit vaja kasutada.

Teine eelis võrreldes tööportaalidega on see, et sobivate kandidaatide väljasõelumine toimub meil automaatselt, ilma tööandja erilise sekkumiseta. Peale vajaliku oskusprofiili valikut ja kuulutuse avaldamist võib kampaania lõpuni lihtsalt oodata ja jälgida, kuidas pingeritta ilmub järjest uusi sobivaid kandidaate.

Klassikaliste personaalsete headhunting-teenustega võrreldes on peamised eelised väike ajakulu ja madal hind. Me teeme masinaga ära selle, mida headhunterid teevad käsitsi.

Meie teenuse südames jookseb oskustepõhine matching-algorithm, mis omakorda toetub väga põhjalikule hierarhilisele andmebaasile. Seega analüüsime otsingu kõige varajasemast faasist alates iga kandidaadi sobivust konkreetsete kliendi vajadustega. Ilma sobiva profiilita kandidaadid üldse löögile ei pääse. Kõik, kes erinevatest kanalitest kandideerima tulevad, suunatakse läbi täiendava profiili kaardistamise, et saada veelgi kvaliteetsem sobivuse kontroll.

Lähitulevikus lisame erinevad online-testid, videointervjuud jms, et valiku usaldusväärsust veel suurendada.Mõte on selles, et tööandjale jääks käsitsi teha võimalikult väike lõik kogu värbamisprotsessist.Talentide leidmine on tööandjate jaoks pidev ja keeruline protsess.

Lisaks värbajatele oleme mõelnud ka talentidele. Talendile anname objektiivse hinnangu tema oskuste turuväärtuse kohta. Soovitame tema oskustele ja turuväärtusele vastavaid tööpakkumisi ning anname lihtsaid näpunäiteid, kuidas tõsta oma väärtust tööturul. Selliselt saavad ka talendid teha tööturu vajadustest lähtuvad parimad otsused töökoha valikul ja enesearendamisel.

Kõik osapooled võidavad.

Kui palju töötajaid ning tööandjaid te olete juba omavahel kokku viinud?

Tänaseks on meiega omal initsiatiivil liitunud 5500 kasutajat ning lähiajal plaanime suurendada oma baasis olevate allikaülese otsingu tulemusel kogutud isikuprofiilide arvu 200000-le.

Oleme asunud oma teenust testima umbes 20 ärikliendiga, kellest osa on juba kuutasulised tellijad. Meie klientide hulka kuuluvad Elisa, Transferwise, Nortal, Mooncascade, Starman, Swedbank, LHV Pank, SEB Pank, Danske Bank jt. Hetkel töötab meie lahendus kõige paremini IT-valdkonnas, kuna just selles kõrge tööjõunõudlusega valdkonnas oleme kõige rohkem tegelenud andmete kvaliteedi parandamisega ning uute oskusprofiilide loomisega.

Skillificuga liitunud ettevõtetest enamik on loodud ametiprofiilile leidnud keskmiselt 100-150 sobivat vastet ja keskmiselt kutsutakse neist kandideerima kuni 30 talenti.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Skillificu tiim koosneb seitsmest liikmest, kellest viis on põhikohaga tegijad. Skillificu idee autor ja asutaja Rainer Aunpu on endine Mainor Grupi juhatuse esimees. Raineril on 18-aastane keerukate juhtimissüsteemide arendamise ja ärijuhtimise kogemus ABB-s ja Kalevis. Meie tehnoloogiajuht (kaasasutaja) Martti Kuldma on Eesti väärtpaberikeskuse esimene juht ja käivitaja ning endine teenuste ja protsesside juht Elisas. Marttil on kahekümneaastane kogemus infotehnoloogia valdkonnas, juhtimises ja ettevõtluses. Krister Vals on meie kaasasutaja ja toimetab samuti tehnoloogia poolel arendusjuhina. Kristeril on kümneaastane kogemus infotehnoloogia valdkonnas ja programmeerimises ettevõttest Playtech ja FCR Media. Kasutakogemuse disainer on meil kaasasutaja Sven Sapelson. Tal on suur kogemus andmemahukate rakenduste disaini valdkonnast.

Lisaks on Skillificus turundus- ja müügijuht (kaasasutaja) Silver Smeljanski. Silver on lõpetanud kaks ülikooli Taanis ja omab bakalaureusekraadi rahvusvahelises turunduses ja ärijuhtimises. Tal on kogemused ettevõtetest AQ Lasertool ja GateMe. Tehnoloogiat toetava sisu poolelt on tiimis personalivaldkonna sisujuht Kadri Kütt. Kadril on HRM-suunitlusega magistrikraad ärijuhtimises ja seitsmeaastane kogemus personalivaldkonnas nii era- kui avalikus sektoris.

Nõuandvas rollis on Skillificuga seotud ka disainer Markko Karu (kaasasutaja). Markko on rohkem kui sadat organisatsioon aidanud brändingu, kommunikatsiooni ja tootearendusega. Tema on ka üks Eesti disainitööstuse eestkõnelejatest. Turunduse ja suhtekorralduse poolelt toetab Skillificut nõuandjana Katrin Aunpu. Ta on tõeline turundusekspert, kes on aidanud luua ja arendada brände Eesti Vabariigile, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele, Eesti paviljonile näitusel EXPO 2015, riiklikule kontserdiorganisatsioonile Eesti Kontsert ning firmadele Velux ja Ober-Haus Kinnisvara.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Asutajad ja väikeinvestorid on seni Skillificusse investeerinud 45 000 eurot.

Siinkohal anname teada, et alustasime 16. veebruaril kampaaniat osaluspõhisel ühisrahastusplatvormil Fundwise ja ootame kõiki enda ettevõtmisega liituma. Plaanime kaasata 50 000-100 000 eurot ja vähim investeering on seejuures 373 eurot. Kõik on oodatud Skillificus kaasa lööma!

Millega te kasumit teenite?

Meie maksev klient on tööandja, talentidele on keskkonna kasutamine tasuta. Skillific toimib kuutasulisel ehk subscription põhimõttel. Pakutavate teenuspakettide puhul lähtume põhimõttest, et mida rohkem maksad, seda rohkem saad. Samas kohtleme suhteliselt noore ettevõttena kõiki oma kliente justkui esimesi ja panustame personaalselt nende rahulolu nimel.

Skillific on mõeldud tööandjatele, kes värbavad ja enamik tööandjaid üle maailma värbab alati. Meie sihtturgude (UK & USA) suurus kokku värbamise ja laiemalt tööjõuturuteenuste vallas on 16 miljardit.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meie tiim ei jäta enne kui oleme saavutanud soovitud tulemuse… või rohkem!

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Lähtuvalt seatud eesmärkidest ja startupinduse ideest – kiiresti ja kõrgele – on meil kindlasti eelkõige vaja finantsi, et suurepärased ideed tegudeni viia. Oleme loonud juba toimiva lahenduse, mida järjest edasi arendada ja soovime seejuures ka järgmistele turgudele liikuda.

Kasutame investeeringuid eelkõige tootearenduseks ning müügi- ja turundustegevusteks. Meie peamine eesmärk on arendada suurepärane talentide leidmise süsteem.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Meie peamine eesmärk hetkel on Skillificu valideerimine Eesti turul. Plaanime jõuda 50-100 kuutasulise tellijani lähima 3-6 kuu jooksul. Samal ajal jätkame investeerimisringidega, et kindlustada vahendid järgnevaks 18 kuuks, mille jooksul plaanime Skillificu mudeli ka Suurbritannia turul kinnistada.

Plaanime hakata teostama kandidaatide automaatset ja täiendavat eelselekteerimist, et veelgi vähendada tööandjate aja- ja rahakulu. Selleks hoiame sihti tehisintellekti ja täielikult automatiseeritud värbamisprotsessi suunal.

Eesti on meie jaoks stardipaik, samas ei plaani me pärast äri valideerimist siia pidama jääda ja soovime edasi liikuda välisturule. Esialgne plaan selles osas on Suurbritannia.

Fotod: Skillific

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.