Nädala idufirma

MeetFrank aitab sul kõigest 90 sekundiga karjääri teha

Töötajate leidmine ja karjääriredelil tõusmine läbi uute ametikohtade nõuab palju uurimist, tööturu ja selles leiduvaga tutvumist. MeetFrank soovib teha selle hulga lihtsamaks. Kõigest 90 sekundiga suudab firma sulle anda infot sinu töökoha ja võimaluste kohta.

Alles septembris kasutajateni jõudnud MeetFrank on kahe kuuga jõudnud tuua oma mobiilirakenduse kümnesse Euroopa linna.

Geeniuse küsimustele vastab firma tegevjuht Kaarel Holm.

Mis on teie suur idee?

MeetFrank on värbamisäpp, mis on suunatud töötavale talendile, kes aktiivselt uusi väljakutseid ei otsi. Rakenduse eesmärgiks on pakkuda võimalikult lihtsat ja kiiret moodust, kuidas kõik töötavad inimesed saaksid olla osa tööturust.

Meie eesmärgiks on tõsta inimeste enesekindlust ning anda neile ülevaade sellest, mis on nende karjäärivõimalused ning kuidas nende praegune töökoht turuolukorraga võrreldes paigutub.

Kuidas erineb teie algoritm teistest tööotsimisportaalide nutikatest otsingutest?

Meie esimene prioriteet on mugav ning turvaline kasutajakogemus. Hetkel on meie silmis algoritmist olulisemgi opt-ini lihtsus. MeetFranki kiire ja lihtne kasutajaks registreerimine toob platvormile ka talendid, kes ei näe põhjust tööportaalide ajamahukale registreerumisele aega kulutada.

MeetFranki platvorm tutvustab talentidele potensiaalseid tööpakkumisi, mis vastavad nii nende tasemele kui ka ootustele. Oleme selles mõttes kasutajakesksed, et näitame vaid pakkumisi, mille palgatase vastab kasutaja ootustele. Seega toimib MeetFrank kui kvaliteedifilter kandidaadi ning tööpakkumiste vahel.

Erinevalt tööotsimisportaalidest ei innusta MeetFrank kedagi kohe töökohta vahetama, see pole meie põhiline fookus. MeetFranki rakendus on anonüümne ning registreerumine võtab vaid 90 sekundit. Sellega vastandume tööportaalidele, millega liitumine nõuab CVd ning põhjalikku ülevaadet kasutaja taustast.

Kindlasti on oluline välja tuua, et me ei küsi kasutajatelt registreerumisfaasis nende meiliaadressi ega päris nime. Seeläbi tagame kasutajate anonüümsuse. Juhul, kui kasutaja on mõnest tööpakkumisest huvitatud, on tal võimalik värbajaga oma andmeid jagada ning teistes kanalites edasi suhelda.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

MeetFrankil on kolm asutajat, kel kõigil on erinev taust ning kes toovad lauale erinevad oskused ja teadmised.

  • Kaarel Holm, tegevjuht, on varesemalt töötanud Eesti Meedias ja Ekspress Grupis tootearenduse ja äriarenduse juhina;
  • Anton Narusberg, tehnoloogiajuht, on üle 12 aasta tegutsenud full-stack ja mobile arendajana. Ta on ehitanud laialt levinud rakendusi nagu näiteks LHV, Postimehe ja Ridango äpid;
  • Marko Virkebau, äriarendus, on juhatuse liige investeerimisettevõttes UPInvest. Varasemalt tegeles Marko finantskonsultatsiooniga PWC-s.

Keda näete oma konkurentidena?

Suurima globaalse konkurendida näeme LinkedIni. Ühtlasi on viimastel aastatel värbamisturule tekkinud uusi tulijaid nagu hired.com, talent.io, woo.io ja Switch App. Ühtlasi on igal turul ka väiksemaid kohalikke tegijaid, keda me niivõrd konkurentidena ei näe, kuna MeetFranki eesmärk on olla piirideülene lahendus.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Hetkel on MeetFrank kaasanud investeeringuid 300 000 väärtuses ühelt investorilt, kelleks on Change Ventures.

Millega te raha hakkate teenima?

MeetFranki tulu tuleb ettevõtete poolelt, kes kasutavad MeetFranki värbamisplatvormina. Hetkel on platvorm kõigile ettevõtetele veel tasuta, nii et kutsume kõiki liituma ja MeetFranki testima.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Värbamine on valdkond, mida on lihtne monetiseerida, kuna hea töötaja on ettevõtetele väga palju väärt. Juhul, kui sul on hea toode ning piisav edu, on lihtne sel turul kasvada.

Oleme esimese nelja kuu jooksul kaasanud juba üle 700 ettevõtte ning MeetFranki platvormil on üle 17 000 kasutaja. Kiire kasv näitab, et turul on huvi ning vajadus kiire ja lihtsa värbamisrakenduse järele.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Rohkem aega  :)

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmise 12 kuu fookuses on laienemine uutele turgudele. Eesmärgiks on kasvatada oma kliendibaas 5000+ ettevõtte peale ning tuua platvormile ühe 100 000 kasutaja. Hetkel toimib MeetFrank Eestis ja Skandinaavias, järgmise sammuna liigume kesk-Euroopa turgudele.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.