Selnädalal on meie nädala idufirmaks Insly, mis pakub pilvepõhist tarkvara kindlustusmaakleritele. Hiljuti kaasas ettevõte Eestist, Suurbritanniast, Saksamaalt, Šveitsist ja USA-st pärit ingelinvestoritelt esimese rahastusringiga 950 000 eurot. Küsimustele vastab Insly juht ja asutaja Risto Rossar.
Mis on teie suur idee?
Meie eesmärk on digitaliseerida kindlustuse müügi ja halduse protsessid ning olla kasutatud võimalikult paljude inimeste poolt, kes kindlustuse müügiga tegelevad.
Mida ja kellele te täpselt pakute?
Insly pakub kindlustusmaakleritele pilvepõhist müügi, lepingute haldamiseja raamatupidamise tarkvara.
Miks peaksid inimesed just teie teenuse valima?
Meie tarkvara on üks väheseid, mis võimaldab kindlustusvahendajatel hallata kõiki enda jaoks vajalikke äriprotsesse (kliendid, pakkumised, lepingud, arved, kahjud ja nii edasi) ja see kõik on väga ilus, innovaatilineja toimib väga mitmetes riikides.
Kui palju teil juba praegu kliente on?
Meil on 90 klienti 20 erinevast riigist.
Kes on tegijad ja mis on nende taust?
Insly on spin-off ettevõte kindlustusmaaklerfirmast IIZI ja sellest tulenevalt on enamik tegijatest just IIZI taustaga. Võtmeisikud onInsly juht ja asutaja Risto Rossar, kes oli aastal 2000 ka IIZI kasutaja, lisaks tootearendusjuht Robert Kokk, kes enne Inslyga ühinemist oli IIZIs mitmetel juhtivatel ametikohtadel ning Insly müügijuht Ott Kell, kes töötas samuti enne IIZIs ja enne seda Aon Kindlustusmaakleris.
Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?
Insly asutajainvestorid on IIZI aktsionärid Risto Rossar, Ando Kivilaid, Kalev Tanner, Marko Veerberk ja Tõnis Vilu.
Uute aktsionäridena on liitunud mitmed töötajad läbi optsiooniprogrammi ning ka uued investorid viimasest ringist, nagu näiteksIndrek Kasela,Heikki Källu,Lauri Isotamm,Rain Tamm,Herty Tammo,Gerd Weissenboeck,Clemens Dietrich,Peter Schmid jaBaris Aksoy.
Kokku on firmasse raha investeeritud 1,5 miljoniteurotning sellele tuleks veel juurde liita tarkvara, mis on arendatud IIZI Kindlustusmaakleris viimase 15 aasta jooksul.
Millega te raha hakkate teenima?
Raha me juba teenime. Selle aasta käibeeesmärk on 1,6 miljonit eurot ja tänavuesimeses kvartalis olime ka kasumis.Kliendid maksavad meile süsteemi kasutamise eest igakuist tasu.
Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, mis ei lähe pankrotti?
Sest me oleme see üks kümnest idufirmast, millel on juba algusest peale olemas ärimudel ja maksvad kliendid. Küsimus on ainult selles, kui suureks me ettevõtte kasvatame, pankroti oleme enda jaoks võimalusena välistanud, sest me teenime täna raha ja jätkame selle teenimist ka tulevikus.
Mina ettevõtte juhina ja investorina võin lihtsalt leppida oma investeeringu kaotamisega, aga ma ei suuda pärast pankrotti silma vaadata oma klientidele, kelle kõikide andmete ja äriprotsesside eest me täna vastutame. Seega meie eesmärk on kasvada kiiresti ja selle juures mitte ebamõistlikke riske võttes.
Mida teil täna kõige rohkem vaja on?
Inimesi, kes süsteemi arendaks ja projekte juhiks,sellega on Eestis ikka praegu väga suur põud. Järgmised 12 kuud me müügi pärast väga ei muretse, sest toode on saanud väga hea vastuvõtu nii Londoni kindlustusturul kui ka mujal maailmas ja nüüd tuleb lihtsalt head tööd teha, et süsteem klientidele juurutada.
Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?
Vähemalt 2-3miljoni eurosuuruse käive ja viime oma toote tasemele, mis võimaldab meil uusi kliente juurutada oluliselt kiiremini. Töötajate arvu suurendame 30 inimese pealt 60-le inimesele.
Avafoto: Insly