DigiPRO

Nädala idufirma: MySpotit tahab, et sa veinibaaris koosolekuid pidama hakkaksid

MySpotit tiim oma kontoris.Foto: MySpotit
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

MySpotit soovib sulle koosolekuruume rentida, aga teha seda kiiremini, mugavamalt ja palju huvitavamates kohtades kui sa harjunud oled.

DigiPRO küsimustele vastab ettevõtte kaasasutaja Mikk Puurmann.

Mis on teie ettevõtte idee?

MySpotit.com on Eestis loodud tarkvaraplatvorm, mis aitab kiirelt ja mugavalt leida põnevaid koosolekuruume.

Koosolek on nagu kooselu – pidevalt tuleb leida midagi uut, et see põnev püsiks. Meie eesmärk on saada Euroopa parimaks, muutes töiseks kasutamiseks mõeldud ruumide leidmise ja rentimise kiireks, mugavaks ja intuitiivseks.

MySpotit viib kokku ruumide rentijad ja kliendid, omamata ise ühtegi  koosolekuruumi, kuid pakkudes kõiki koosoleku korraldamiseks vajaminevaid teenuseid.

Kõik algab ju esimesest sammust. Selleks, et oma koosolekuid muuta, on lihtsaim võimalus vahetada kohta –  näiteks kontorist välja, kasvõi õue. Samas – õues on ju keeruline asjalikku koosoleku õhkkonda luua.

Siin tulebki appi Myspotit platvorm, pakkudes teistmoodi koosolemise ruume.

Too mõni näide, millised need teistmoodi koosolemise ruumid olla võiksid?

Tavaliselt on inimesed harjunud sellega, et kui nad tahavad oma kontorist välja minna koosolekut pidama, siis minnakse seda pidama kuhugi hotelli. Seda peamiselt selle pärast, et nad teavad, et nad saavad hotellist kätte kvaliteetse teenuse. Samal ajal on nad teadlikud sellest, et kui oleks võimalik, otsiksid nad kreatiivsemat ruumi.

Nüüd ruumiomaniku seisukohast. Sa omad näiteks veinibaari. Oled sinna investeerinud, aga see veinibaar on avatud ainult nädalavahetustel ja õhtuti, ülejäänud aja seisab see sul tühjana. Samal ajal on see korralik ruum, hea auraga ja seal on mõnus atmosfäär. Sulle piisab vaid sellest, et sa lisad sinna mõne tehnikadetaili juurde, näiteks ekraani ja sellest juba paljuski piisab, et klient saaks tulla sinna ka töisemaid asju tegema.

Kliendid üldiselt otsivadki näiteks Tallinna kontekstis seda, et see koht oleks kesklinnas, jalutuskäigu tee kaugusel. Täna vaadatakse palju ka näiteks Ülemiste või Kalamaja piirkonda. Need on toredad ja hubased keskkonnad ja seal asuvad ruumid kindlasti ei pea olema igapäevaselt tegevad koosolekute või seminariruumidena.

Kas maailmas on enne midagi sellist tehtud?

Jah, on küll, kuid kui teised rõhuvad kvantiteedile, siis meie fookus on kvaliteedil.

Soovime, et meie klientide koosolekud muutuks ka reaalselt sisukamaks ning tulemuslikumaks ja meie spotid teeniksid oma tühja seisvate ruumide rendi eest raha, et oma teenust veelgi paremaks muuta.

Kes on tiimis?

Hardi Kinnas – asutaja – üle 20 aasta kogemust üritusturunduses. Ta on ka Eesti üritusturunduse lipulaeva Orangetime Events ja esinemisagentuuri Anonymous Presenters looja.

Mikk Puurmann – asutaja  – üle 8 aasta kogemust üritusturunduses. Eelnevalt oli ta Orangetime Events pikaaegne projektijuht.

Arendaja Aleksander Smirnov, kel on 6 aastat veebiarenduskogemust erinevates agentuurides ning freelancerite pühendunud meeskond.

Miks just teie edu saavutate?

Meil on suur kogemustepagas, mille ühendame uuendusliku mõtlemisega. Oleme välja selgitanud oma klientide vajadused ning pakume sellest lähtuvalt neile sobivaid lahendusi.

MySpotit platform pakub intuitiivset kasutajakogemust, läbi mille muutub tulevikus see, kuidas ja kus peetakse koosolekuid.

Meie kolm lubadust kliendile on:

1) KIIRUS – uuring näitas, et keskmiselt kulub kliendil sobiva ruumi leidmisele ja broneerimisele kuni kolm tööpäeva. MySpotit toob kõik need tegevused ühte keskkonda ning säästab aega, pakkudes võimalust sobivad ruumid koheselt reaalajas broneerida.

2) VALIK – iga päev liitub meie platformiga põnevaid ja teistmoodi kohti, kus oma koosolekuid pidada. Hotelli konverentsiruumi võib ju ka rentida, kuid meie arvates saab alati põnevamalt.

3) MUGAVUS – lisaks sellele, et aitame ruumid leida, pakume ka kõike vajalikku seal koosolekute pidamiseks. MySpotit platform peab muutuma mugavaks tööriistaks neile, kel igapäevaselt vaja ruume leida ning seetõttu panustame just sellise funktsionaalsuse arendusse, mis seda pakuks – kohese broneerimise võimalus, tellimuste salvestamine, erinevad makseviisid ja virtuaalne töölaud.

Kust teie ettevõte raha saab?

Meie teenime siis, kui teenivad meie spotid. Kui MySpotit platformi kaudu leiab spot kliendid, saame meie pisikese vahendustasu.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul ära teete?

Järgmise 12 kuu jooksul:

1) Laieneme kolmele välisturule

2) Levitame sõnumit, et koosolekuid on võimalik pidada palju mõnusamates kohtades kui koosolekuruum või hotelli konverentsiruum

3) Püüame veelgi täpsemalt aru saada klientide vajadustest ning arendada sellest lähtuvalt teenust, mis selgelt eristub konkurentidest

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Vaja on muuta klientide mõttemaailma, et koosolekuid saab pidada ka teisiti. Peame tõestama, et MySpotit teenus aitab parandada ettevõtete koosolekute tulemuslikkust, efektiivsust.

See ei ole kerge, kuid vaevalt on täna inimest, kes arvab, et hotelli broneerimiseks peaks sinna helistama või lennupileti ostmiseks peaks minema lennujaama kassasse.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses