Nädala idufirma: Outvio aitab e-poodidel kauba automaatselt sinuni tuua

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Outvio kaasas hiljuti 250 000 euro suuruse ingelinvesteeringu.Foto: Outvio

Outvio on iduettevõte, mis püüab lahendada e-poodide pidajate suurimat probleemi – kuidas peale tellimuse valmimist teha nii, et kaup võimalikult kiiresti ja mugavalt kliendini jõuaks?

Geeniuse küsimustele vastab üks ettevõtte asutajatest Kaidi Tiitson.

Mis on teie ettevõtte idee?

Outvio on tarkvara, mis aitab e-poodidel juhtida oma tellimuste tarneprotsessi ja muuta oma tarned uuteks ostudeks.

Tellimuste ettevalmistamine ja kohaletoimetamine on online-poodidele üks suuremaid igapäevaseid peavalusid. Samal ajal on see protsess aga nende klientide ostukogemuse juures üks kõige olulisem osa.

Kuna vahendid, millega seda protsessi automatiseerida ja kontrollida, ei ole vabalt kättesaadavad, ongi kõik see, mis tuleb peale müügitehingut poodide jaoks tihti lihtsalt hea õnne peale minek.

Outvio automatiseerib saadetiste ettevalmistamise. Ühendame e-poed kulleritega ja muudame tellimuste kättetoimetamise müüki toetavaks protsessiks.

Kas maailmas on enne midagi sellist tehtud?

Euroopas on Outvio alternatiiviks peamiselt kullerite ja e-kaubandus platvormide, nagu näiteks Shopify ja WooCommerce vahelised väikesed plugin’id, mis aitavad online poodidel printida pakkidele kleebitavaid saatelehti ja kaarte ilma andmeid käsitsi sisestamata.

On olemas ka hinnavõrdlusportaalid, mille kaudu saab ilma ise kulleriga lepingut sõlmimata saata saadetisi ning seda tavaliselt parema hinnaga kui kulleri enda kaudu. Ning lõpuks on olemas ka paar tõsisemat tarkvaralahendust, mis pakuvad Outvio’ga osaliselt sarnast teenust ja on erinev segu eelpool mainitutest.

Kes on teie meeskond ja millega nad varem tegelesid?

Outvio’l on kaks kaasasutajat, Kaidi Tiitson ja Juan Borras, ning väike aga tubli tiim arendajaid.
Kunagi kauges minevikus oli Kaidi ühes Londoni suurpangas tururiski juht ning Juan USAs telekommunikatsiooni seadmete tootejuht.

Kuid juba rohkem kui 8 aastat oleme me olnud iseenda ülemused. Kui me ettevõtlusega alustasime, siis olime tegevad täiesti teises vallas. Kuid paar aastat tagasi, kui Kaidi püüdis üles seada oma enda netipoodi, sattusimegi selle tühimiku peale, mida Outvio’ga nüüd täita tahame – kõik alates disainist, e-poe platvormist, makselahendusest, reklaamist, oli internetis lihtsalt kättesaadav, aga kui oli vaja välja saata esimene tellimus, oli takistusi palju. Sellest sai lõpuks nii suur peavalu, et Outvio lihtsalt pidi sündima.

Mis te arvate, miks just teie edu saavutate?

Me teame omast kogemusest seda, kui raske on leida ettevõtluses motiveeritud partnerit, kellel on sama palju jaksu ja jõudu ning keda võib usaldada 100%. Kedagi, kellel on küll samad eesmärgid ja tõekspidamised, aga samas täiendavad oskused, teadmised ja vaatenurgad. Ja sellega on meil puhtalt vedanud.

Me oleme kahe aastaga nullist üles ehitanud platvormi, mis on võimeline vabalt konkurentsi pakkuma toodetele, mis on turul olnud üle 7 aasta ja kuhu on investeeritud miljoneid eurosid. Ja me pole veel isegi õiget hoogu sisse saanud!

Kust teie ettevõte raha saab?

Outvio on finantseeritud 100% ulatuses asutajate oma vahenditest ning vaikselt ka juba igakuisest käibest. Jaanuaris valiti Outvio Tartu sTARTup Day’l parimaks early-stage iduettevõtteks, millega kaasnes ka 250 000 euro suurune ingelinvesteering.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul ära teete?

Kuigi Outvio platvorm on täies ulatuses toimiv ning meil on juba korralik number maksvaid kliente, siis nagu Tallinna linn, ei saa ka ükski endast lugupidav tarkvaralahendus kunagi päriselt valmis. Nii on ka meil plaanis järgmise 12 kuu jooksul tutvustada paari uut funktsiooni.

Samas on meie kõige suurem fookus kindlasti kliendibaasi kasvatamisel ja seejärel arvatavasti laienemisel, kuna hetkel oleme me veel tegevad vaid Hispaania turul.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Paar lisatundi ööpäevas kuluks ära! Tegelikult on kindlasti palju asju, mida võiks küsida kui keegi lihtsalt annaks, aga me oleme harjunud alati ise tegema ja lahendusi otsima, sellepärast ei oska midagi nii otse tahtagi.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.