Nädala idufirma: Polisensio muudab linnade õhukvaliteedi jälgimise imelihtsaks

Polisensio on idufirma, mis jõudis Roheenergia võistlusel PowerUp kohalikku finaali. Ettevõte plaanib mugavate ja liikuvate sensoritega muuta linna õhukvaliteedi jälgimine ülimugavaks ja informatiivseks.

Geeniuse küsimustele vastab firma kaasasutaja Razvan Suta.

Mis on teie ettevõtte idee?

Polisensio on välja töötanud mobiilse linna õhukvaliteedi seire, andmekogumise, analüütika ja visualiseerimissüsteemi, mis on loodud nutikatele linnadele ja ettevõtetele. Lõpptooteks on õhukvaliteedi keskkonnaalane teave, mis on saadaval mitmes vormingus Polisensio veebiplatvormil või API kaudu.

See ei ole mitte ainult 24/7, peaaegu reaalajas juhtimisotsuste tugi ja kiire reageerimise süsteem õhusaaste ohtudele, vaid lahendus pakub ka laia kattuvust, pidevat asukohapõhiste andmete voogu, kuid ka üksikasjalikku analüüsi.

Tänu sellisele detailsusele andmetes on linna otsustajatel võimalik rakendada lühiajalisi kiirreageerimismeetmeid või pikaajalisi strateegiaid, alates põhilisest liikluskorraldusest, piirkonna sulgemisest, linnamaastiku- ja teede planeerimise strateegiast, investeeringutest taastuvenergia sõidukitesse jne.

See on riistvara pluss tarkvaralahendus. Selle riistvaraline osa on keskkonnaanduritega varustatud seade, mis on paigaldatud linnas liikuvatele sõidukitele. Seega on tagatud lai leviala linnas.

Tarkvara pooleks on veebiplatvorm, kus kõik andmed visualiseeritakse erinevates vormingutes keskkonnast intelligentsete andmete saamiseks.

Kas keegi teine on maailmas varem midagi sarnast teinud?

Õhukvaliteedi jälgimiseks on olemas lahendused, mis kasutavad madala või kõrge kuluga tajumistehnoloogiat, kuid Polisensio tõuseb esile just riistvara mobiilsuse aspektis ja tarkvara poolelt täiendavate linnaandmete integreerimise ja korrelatsiooniga.

Kes on teie firma meeskond?

Asutajad Cosmin Pirvu, Andrei-Florentin Holban ja Razvan Suta on täiskohaga, samal ajal kui laiendatud meeskond arendusosas tuleb ettevõttest väljast. Samal ajal on asutajatel tugev nõuandekogu.

Mida meeskonnaliikmed tegid enne Polisensioga liitumist?

Pärast ülikooli lõpetamist 2016. aastal töötasid asutajad paari sündmusel põhineva projekti kallal, mis olid seotud ettevõtlusega, kuid ka teiste idufirmadega, mis ei jõudnud kuhugi.

Miks just teie edu saavutate?

Edu on subjektiivne, aga kui seada eesmärgiks pidev kasv ja hilisem exit, siis võib öelda, et oleme tugevad ja usume ühtsusse ning tööindu. Meie meeskond on selline, mis võib ületada ka kõige raskemaid olukordi.

Mis on teie suurim nõrkus?

Puudu on mõned võtmepädevused meeskonnas.

Aga kõige suurem tugevus?

Meil on olnud tõusud ja mõõnad, mis on näidanud tugevat eneseusku individuaalselt ja kollektiivselt.

Kust te kavatsete oma raha saada?

Kasvatame hetkel seemneringi ja lisaks oleme liitunud mitme fondiga.

Kes on seni olnud investorid?

Siiani on Polisensio saanud investeeringu Startup Wise Guys kiirendist, aga ka Katapult kiirendist, mis hästi tuntud Põhjamaades.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Täielik tarkvaraarendus, talentide värbamine, viis riiklikku maksvat klienti, süsteemi edasine laiendamine Taani ja Hollandi linnades.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Meil on vaja kuni 500 000 eurot järgmiseks kaheks aastaks, et laiendada lahendust kümnesse linna Põhjamaades ja Euroopas.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.