Pulmahange tahab veebikeskkonna abil pulmade juures planeerimisstressi ära jätta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nädala idufirma rubriigis võtame sel korral luubi alla ühe rõõmsama, aga samas ka stressirohkema sündmuse elus – pulmad. Just selle stressirohkuse kavatseb Eesti idufirma Pulmahange ära kaotada. Geeniuse küsimustele vastab üks firma asutajaid Martin Aigro.

Mis on teie suur idee?

Kaasajastada pulmakorraldust, andes teenusepakkujatele ja noorpaaridele platvormi teineteise leidmiseks ja üksteisega suhtlemiseks. Idee teeb ainulaadseks hanke meetod, mis tähendab, et noorpaar teatab konkreetse vajaduse ja teenusepakkujad pakuvad personaalsed lahendused.

Eestis tegeleb 10+ erinevas valdkonnas pulmadesse teenuste pakkumisega umbes 1000 ettevõtet, spetsialisti ja artisti. Kõigi teenusepakkujate info on laiali Facebookis, Instagramis, kodulehtedel, foorumites ja erinevates netikataloogides. Siinkohal ei mängi isegi suurt rolli, kas peole on kutsutud 50 või 100 külalist, taustatöö maht on üldjuhul sama, lihtsalt inimeste arvu suurenedes kasvavad mõned otsekulud – näiteks toitlustamine või kulu peokohale ja ööbimisele.

Iga valdkonna osas oleks mõistlik pöörduda umbes kümne teenusepakkuja poole. Nii saab ülevaate keskmistest hindadest ja saab end kurssi viia erinevate detailidega. Nii tekib ka arusaam, miks mõni teenusepakkuja küsib väiksemat ja teine suuremat töötasu. Seega soovib iga noorpaar viimase hetkeni kaaluda alternatiive, sest teadmatus erinevate tegijate olemasolust ja nende hinnapoliitikast ei lase enne tähtsat päeva ajul puhata. Alati jääb närima kahtlus, et äkki saab igalt teenusepakkujalt kümnest säästa mõnisada eurot, valides kellegi teise sama hea ning pulmapidu oleks tervikuna läinud maksma tuhandeid eurosid vähem. Rahaline võit aga ei ole tihtipeale kinni tegija kompetentsis, vaid pulmapeo kuupäevas, ajaplaanis ja asukohas.

Tänapäevane pulmavaldkond ei tunne riigipiire, kuna eestlased peavad pulmapidu ka välismaal ja kohalikud pulmategijad käivad ka välismaalastele oma pulmateenuseid pakkumas. Seega suurem pilt on jõuda rahvusvahelise pulmaplatvormini, mis annab omakorda võimaluse ka läbiva reklaamimootori arendamiseks, pakkudes võimalust sihtida erinevates segmentides noorpaare soovitud asukohas. Samuti annaks rahvusvaheline mõõde võimaluse planeerida pulmapidu välisriigis, saades läbi hanke nii kohalike teenusepakkujate pakkumised kui ka pulmakorraldaja, kes hankele laekunud hinnapakkumised tervikuks seob.

Milliseid eeliseid annab teie teenus osapooltele?

Noorpaar võidab sadu tunde aega vajalike teenusepakkujate otsimiselt ja broneerimiselt ning pulmakorraldus ei tundu enam poole kohaga lisatöö. Lisaks, tänu sellele, et vähese vaevaga tekib ulatuslik turuülevaade hindadest ja tegijatest, on võimalik ka teadlikumad valikud teha ja pulmaeelarves raha säästa. Täna saab läbi Pulmahanke ligi minutitega üle 200 teenusepakkujale 9 erinevas valdkonnas. Selle mahu iseseisev läbitöötamine võtaks tohutu aja noorpaaril.

Teenusepakkujad saavad aga reaalsete noorpaaride korrektse sisendiga hinnapäringud, millele on võimalik vastata enamus juhtudel konkreetse summaga. See on oluline, kuna ükski teenusepakkuja ei naudi päringuid stiilis “Tere. Meil on X kuupäeval Y suurusega pulmapidu. Palju maksab? Mari”. Seeläbi väheneb teenusepakkujal kommunikatsioonivajadus esmase hinnapakkumiseni jõudmiseks.

Samuti pakub Pulmahange vestlusplatvormi, et teenusepakkuja ja noorpaari vahel räägitu oleks kümnete meilide asemel 1 vestluslogi ning soovi korral näidatav ka teenusepakkuja poolelt oma projektijuhile või pruudi poolt peigmehele. Vestlus on live-chat vormis ja sama intuitiivne nagu Facebookis sõpradega suhtlemine. Samuti saame aidata selgust saada pooltevahelistes möödarääkivustes, kui neid peaks tekkima ja pakkuda noorpaaridele turvatunnet, mis on seni puudunud.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Viimastel aastatel olen tegelenud Chilli nimelise ettevõttega, mille üks asutajatest ja tegevjuht olen. Chilli on tänaseks teenindanud 1,7 miljonit tellimust ja teeb koostööd 1500 koostööpartneriga. 7 tegevusaasta jooksul on Chilli seljatanud üle 80 konkurendi ja valdab 92% turuosa päevapakkumiste segmendis. Ülejäänud meeskonnaks on arendustiim, kellel on üle 10 aasta kogemusi erinevate IT-platvormide arendamises, ka keerulisemate fintech platvormide ning äppidega.

Keda näete oma konkurentidena?

Kaudselt võiks täna nimetada konkurendiks traditsioonilisi pulmakorraldajaid ja pulmaagentuure, kuid nendes näeme tulevikus pigem liitlasi. Samuti on konkurendid erinevad kataloogiportaalid, kus teenusepakkujad saavad oma andmeid avaldada raha eest, kuid seal on suur kontseptuaalne erinevus Pulmahankega.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Väliseid investeeringuid kaasatud ei ole tänaseks, kuna on olnud võimalus omade jõududega MVP (Minimum Viable Product) valmis arendada ja kuna Pulmahange on oma valdkonnas pioneer, siis hetkel on testimisel väärtuspakkumise vettpidavus Eesti turul. Kuulame varajasi kasutajaid ja teenusepakkujaid, koordineerime arendustööd ja katsetame turundusväljundeid. Küll aga on aasta jooksul eesmärk kaasata strateegiline investor, kelle abiga tulevikus ka rahvusvaheliseks minna.

Millega te raha hakkate teenima?

Pulmahange suudab täna end ise ära majandada. Noorpaaridele maksab hanke loomine pisikese summa, mis on väikseim kulu pulmaeelarves, kuid aitab korraldada kogu peo stressivabalt. Tulevikus saavad teenusepakkujad lisavõimaluste aktiveerimiseks upgradeda tasuta kontolt professionaalseks kontoks ning samuti on plaanis ühel hetkel arendada välja iseteeninduslik reklaamimootor ehk tööriistad turundajatele, kelle sihtgrupiks on noorpaarid.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Idufirma on kamp idusid, kellel on idee aga pole raha, kuid nad teavad kus elavad need, kellel on raha. Kuigi minu arvates on liigne optimism alati ettevõtjale halb, usun, et Pulmahange on õigel ajal õiges kohas, võimeline oma arengusamme täna ise ära majandama ja omab konkreetset tegevusplaani järgmise tasemeni jõudmiseks.

Mulle meeldib mõttekäik, et edu on heade otsuste vili, head otsused kogemuste vili, kogemused aga halbade otsuste vili. Pankrot sellises konkreetses ärimudelis ja tänases faasis on kõige tõenäolisem juhtuma siis, kui “lõhki kasvada” ehk, et koged numbrites hokikepiefekti ja hakkad suures tuhinas tiimi kasvatama. Ühel hetkel võib käibekasv aeglustuda või peatuda kuna turusituatsioon muutub või tekib mõni tagasilöök ja siis võib keeruliseks minna. Olen sellise olukorraga varem lähedalt kokku puutunud ja saanud õppida kogemustest.

Samas, elu on pidev õppimine ja ettevõtlus pidev kohanemine. Iga ettevõtja peaks pidevalt hindama seda, kas turul on tema toote järgi nõudlust. Inglise keeles kõlab see umbes nii “Quantitative evidence of market demand”. Kui sellega on kõik hästi, siis ollakse õigel teel, kui mitte, siis tuleks vaadata oma plaan A üle, mis reaalses elus üldjuhul ei toimi nii nagu paberile sai kritseldatud ja teha vajadusel ka plaan B, C.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Saada pardale iga viimnegi kvaliteetne teenusepakkuja Eestis, et ükski noorpaar ei kahtleks, kas pisikene investeering pulmapeo korraldamiseks läbi Pulmahanke tasub end ära. Keskkonna lansseerimise hetkeks oli meiega liitunud 220 teenusepakkujat. Eesmärk on see number duubeldada 2018 lõpuks, kattes valdava osa Eesti kvaliteetsetest pulmategijatest.

Samuti tuleb paralleelselt hoolitseda, et kõik teenusepakkujad igale hankele ka kiirelt reageeriksid kas hinnapakkumise või äraütlemisega. Kuna süsteem on uudne kõigi osapoolte jaoks, siis automaatse onboardingu-programmi (tutvustav meili-seeria peale liitumist) ülesehitamine mõlema osapoole jaoks on samuti olnud täna võtmetähtsusega.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Plaan on leida strateegiline investor ja astuda esimesed sammud, et Pulmahankest saaks rahvusvaheline pulmaplatvorm.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.