Nädala idufirma

Scoro aitab firmadel iga kuu kokku hoida sadu tunde

Igas firmas on midagi, mis vajab haldamist ja pidevalt kontrolli. Kõik see võtab aega. Scoro aitab seda mure lahendada, selgitas firma kaasasutaja ja ärijuht Kristina Lilleõis.

Mis on teie suur idee?

Scoro on äritarkvara, mis koondab ettevõtte töökorralduse, müügi, finantsid ja aruandluse ühte kohta. Selle asemel, et kasutada mitmeid erinevaid tööriistu näiteks projektijuhtimiseks, arvete saatmiseks, kliendisuhete haldamiseks ja ettevõttest ülevaate saamiseks, saavad meie kliendid kõik vajaliku tehtud ühes kohas. See aitab info otsimise, koosolekute ja aruannete koostamise arvelt sadu tunde kuus kokku hoida.

Keda näete suurimate konkurentidena?

Otseseid konkurente, kes sarnase rõhuasetuse ja detailsusega lahendust pakuvad, praktiliselt ei ole. Küll aga näeme, et päris tihti on konkurendiks vanad halvad harjumused ja juhtide hirm muutuste ees, kuigi need muutused aitavad lõppkokkuvõttes asju palju efektiivsemaks muuta.

Kui suur ettevõte peaks teie teenust kaaluma?

Kuna Scoro kuutasu sõltub kasutajate arvust ja klient saab seda vastavalt vajadusele kohandada, ei ole ettevõtte suurus kõige olulisem faktor. Scoro on ideaalne 50 või enam töötajaga ettevõttele, kuid meil on ka kliente, kellel on üle 300 kasutaja või sootuks ainult 5 kasutajat.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Scoro CEO ja asutaja Fred Krieger on pikaajaline ettevõtja, kes on olnud tegev nii IT- kui muusikavaldkonnas üle 15 aasta. Kaasasutaja ja CTO Priit Matiisen on töötanud mitmes suures IT-ettevõttes ning ka mitme riikliku projektiga. Mina kui kaasasutaja ja COO olen pikalt õppinud ja töötanud Inglismaal peamiselt turundusvaldkonnas. Scoro 50-liikmelisse tiimi kuulub inimesi väga erinevatest valdkondadest. On neid, kes on eelnevalt ise ettevõtjad olnud või teistes start-upides kaasa löönud ja ka neid, kes otse koolist tulnud. Seltskond on väga mitmekesine ja lõbus.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Scoro investorid on Soome suurim riskikapitali fond Inventure, Eesti riskikapitali fond Tera ning USA ärikiirendi Alchemist Accelerator. Investeeritud on 1,7 miljonit eurot.

Millega te raha hakkate teenima?

Oleme raha teeninud algusest saati. Tänaseks on Scorol üle 1000 kliendi enam kui 30 riigis. SaaS (Software as a Service) ärimudelile omaselt tasuvad meie kliendid tarkvara kasutamise eest igakuiselt renti. Investeerime jõudsalt kasvu, seega on käibe tõus ja seeläbi ettevõtte väärtuse suurendamine olulisem kui lühiajaline kasum.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Oleme õnneks selle “kuristiku” juba ületanud. Lahendame ettevõtete jaoks reaalseid ja olulisi probleeme. Seda tõestab meie maksev kliendibaas, mis iga kuuga kasvab. Samuti on meil väga tugev tiim, kes on motiveeritud midagi suurt ära tegema.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Ikka ägedaid ja energilisi uusi tiimiliikmeid – www.scoro.com/careers.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Plaanime mitmekordistada käivet oma peamistel sihtturgudel (UK, USA), investeerida tootearendusse ning värvata mitmed võtmeisikud.  Aga täpsemalt selgub kõik  juba aasta pärast.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.