Nutikas reisimine

3 head GPS-rakendust, mis ei vaja internetiühendust

GPS navigaator. Foto: Hans Lõugas

GPS rakendused kuluvad reisil kindlasti marjaks ära. Kuigi mobiilse interneti kasutamine koduse hinnaga on nüüd Euroopas võimalik, siis on see jätkuvalt kallis mujal maailmas ning kõigil ei pruugi olla värskeid riigivälise rändluse pakette.

Seega tasub igaks juhuks alla laadida mõned rakendused, millega on võimalik GPS-iga orienteeruda ka ilma internetiühenduseta.

Google Maps

Üks taoline rakendus on loomulikult Google Maps, mis pakub funktsiooni Offline Maps, kus on võimalik valida kindel ala või linnaosa ning selle kaart alla laadida. Sellisel juhul saab linnas ringi uudistada ka siis, kui internetiühendust pole.

Siinkohal on ilmselt tegu parima lahendusega, kuna Google Maps on põhiliselt tuntud väga täpse ning detailse kaardi poolest, millega on raske ükskõik kus ära eksida.

CoPilot

Antud rakendus on suunatud pigem autojuhtidele. Seega tasub CoPilot muretseda siis, kui reis on ette võetud autoga. Rakenduses peitub mitmeid kasulikke funktsioone just autojuhtidele.

Näiteks pakub rakendus huvitavaid söögikohti või muid peatuspaiku, kui juht neile läheneb. Lisaks aitab rakendus valida õiget sõidurida, et enne ristmikule jõudmist ei peaks mõistatama, milline rida parim on.

Rakendus toimib samuti ilma internetiühenduseta, seega ei pea ka selle pärast muretsema.

Navmii

Siinkohal on tegu Waze’i ja Google Mapsi hübriidiga. Rakendus on taaskord suunatud põhiliselt autojuhtidele ning rakendusse saavad kasutajad liikluse kohta infot jagada, et teistele teekonda lihtsamaks teha.

Rakendus toimib täielikult GPS-i baasil, seega internetiühendust pole jällegi tarvis. Omapärase lisandina on rakenduses tuntud inimeste hääled, kes kasutajat mööda laia maailma ringi juhatavad. Näiteks on võimalik virtuaalseks juhendajaks valida tuntud Ühendriikide räppar Snoop Dogg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.