Nutikas reisimine

3 rakendust reisimiseks, mida saab kasutada ilma internetiühenduseta

Reisil olles on võimalused pidevalt internetiga ühenduses püsida keerulisemad kui koduriigis. Saab küll kasutada rändluteenust või osta SIM-kaardi kohaliku teenusepakkuja andmemahu kasutamiseks, kuid alati ei saa või ei taheta seda teha. Sellisteks puhkudeks anname mõned rakenduste soovitused, mille kasutamiseks ei ole tingimata tarvis võrguühendust.

Google Translate

Parim vahend võõras riigis keelebarjääri ületamiseks on tõlkimisel abistav rakendus. Selleks sobib väga hästi Google Translate, mis laseb ilma võrguühenduseta tõlketeenust kasutada 59 keeles. Teksti ühest keelest teise tõlkimiseks on võimalik sisestada trükkides, lisaks võimaldab rakendus osades keeltes ka tõlgitavat lauset rääkida. Viimane variant kahjuks eesti keeles veel ei toimi.

Lisaks sellele võimaldab Google Translate salvestada fraase, mida on võimalik kiirelt ja mugavalt vajalikul hetkel kasutada. Samuti saab rakendusega tõlkida teksti ka pakenditelt või siltidelt, kasutades selleks telefoni kaamerat. Rakendus on saadaval nii Androidiga nutiseadmetele kui ka iOSi kasutavatele seadmetele.

Pocket

Pikkadeks reisideks kus interneti kasutamise võimalus puudub, tasub varakult ette valmistada. Näiteks hankida piisavas koguses huvitavat lugemist. Selles olukorras tuleb appi Pocketi nimeline rakendus, mis laseb meelepäraseid artikleid salvestada ning lugeda neid ka siis, kui interneti ühendust parajasti ei ole.

Kui artikleid väga palju koguneb on neid võimalik mugavalt siltide järgi kategoriseerida. Pocket on saadaval mõlema platvormi kasutajatele – iOS ja Android.

WiFi Map 

Nagu nimest näha, on sellel rakendusel üks lihtne funktsioon. See aitab leida kasutaja asukoha järgi kaardilt ümberkaudseid WiFi võrke. Saadaval on miljoneid võrke üle maailma, rakenduse kasutajad saavad ise lisada ning anda nende võrkude paroolid.

Rakendus on kasutamiseks saadaval küll tasuta, kuid ilma võrguühendust nõudva variandi toimimiseks on vajalik siiski osta täisversioon. Rakenduse kaardilt on aga võimalik ka sihtpunkti WiFi võrgud juba varem valmis vaadata. See rakendus on samuti saadaval nii iOSi kui ka Androidi seadmete omanikele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.