Nutikas reisimine

3 teenust, mille kaudu mugavalt soodsaid lennupileteid leida

Paketireisid on alati lihtne ja mugav valik neile, kes ise väga ei soovi vaeva näha transpordi ja öömaja komplekteerimisel. Alati pole see aga soodsaim variant. Tänu paljudele teenustele, mis pakuvad väga heade hindadega kodumajutust ning traditsioonilistest hotellihindadest paremaid variante, on võimalik sarnane reisipakett ka ise kokku panna.

Lisaks ööbimisele on aga vajalik sihtkohta kohale jõuda ning mida soodsamalt seda teha saab, seda parem. Siin on kolm teenust, mille abil kõige soodsamad lennud üles leida.

Momondo

Momondo ongi üks selliseid lehti, kust on võimalik lähte- ja sihtkoha sisestamisel leida kõige soodsamaid pileteid. Reisi pikkust saab määrata nii kuupäevaliselt, kui ka anda umbkaudsed ajavahemikud, et selle järgi veelgi soodsamaid pakkumisi saada. Lisaks hindade järgi reastamisele kuvatakse ka ülevaatlik graafik kõige soodsamate hindadega samal marsruudil.

Momondo suurimaks tugevuseks on aga sellistele reisidele soodsate hindade leidmine, kus sihtkohti on mitu – näiteks kui soovid minna Tallinnast Rooma, kuid paar päeva vahepeal hoopis Pariisis puhata.

Kuna Momondo on vahendaja, otsib teenus üles lennufirmade parimad lennupakkumised ning reiside broneerimisel suunab juba nende kodulehele, kus saad piletite ostu lõplikult vormistada. Sellel teenusepakkujal on olemas nii rakendus Androidi ja iOSi platvormil, kui ka kodulehekülg. Teenust saab kasutada ka eesti keeles.

Google Flights

Ka Google’il on olemas lennureiside otsimise keskkond. Üldpõhimõte on sama, mis eelnevalgi teenusepakkujal, aga Google’i eeliseks saab pidada selle kiirust – otsingutulemused kuvatakse pea samal hetkel, kui oled saanud sihtkoha viimase tähe sisse lüüa.

Google Flights näitab lisaks lennuhindadele ka näiteks seda, kas pakutaval lennul on saadaval tasuta wifi ning võimalus kasutada elektripistikut. Samuti saab lasta enda meilile saata meeldetuletusi, kui valitud marsruudil on mõni soodsam variant tekkinud.

Ka Google Flights reastab lennufirmade pakkumised ning lõpliku lennu kinnitamise jaoks suunab edasi lennu pakkuja kodulehele. Teenusepakkujal eraldi rakendust pole, kuid kodulehte saab kasutada vajadusel ka nutiseadme brauseris ning kodumaises keeles.

Hopper

Kui eelnevate teenusepakkujate kasutamiseks piisas ainult veebilehitsejast, siis Hopper on siit seltskonnast ainuke, kelle teenuste kasutamine on võimalik ainult rakenduse kaudu. See on saadaval nii Androidiga telefonidele kui ka iOS seadmetele. Arvestada tuleb ka sellega, et eesti keeles kasutamise võimalust pole.

Toimimise poole pealt eelnevatega aga suuri erinevusi pole – valid reisi algus- ning sihtpunkti ja Hopper kuvab soodsaimad lennud sellel marsruudil. Lisamugavusena kuvatakse kasutajale ka kaasnevad kulud pagasiga seoses ning võimalused reisi kuupäevade muutmiseks. Kui reis valitud, tuleb selle kinnitamiseks rakenduses ka kasutajakonto teha.

Suurimaks plussiks Hopperi puhul on aga nende ülisuure andmebaasi põhjal ennustuste tegemine, millal on soodsaim aeg sellel marsruudil lendamiseks. Väidetavalt võimaldab see lennupiletite hinnalt kokku hoida kuni 40% tavahinnast. Valitud lähte- ja sihtkoha hinnamuutuste kohta saadab rakendus ka teavitusi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.