Nutikas reisimine

4 vidinat, millest võib reisimisel kasu olla

Reisile minnes tuleb võtta kaasa telefon, soovi korral arvuti ning paar häid kõrvaklappe. Need on üsna tavalised, aga siiski on olemas veel palju vahvaid vidinaid ja seadmeid, mis ühel korralikul reisil ära võivad kuluda.

Siinkohal pole tegu niivõrd asjadega, mis kindlasti olemas peaksid olema, vaid vahvate seadmete ning muuga, millest võib teinekord reisil kasu olla.

GPS-seade

See on midagi ühele matkasõbrale. Kui on plaan minna välismaa mägedesse loodust uudistama, siis võib kasulik olla üks korralik GPS-seade, mis aitab vältida eksimist.

Foto: Garmin

Põhimõtteliselt on tänapäeval ka juba korralikke nutikellasid, mis tulevad samuti GPS-iga, kuid nende puhul on probleemiks enamasti aku, mis ei pea tihtipeale eriti palju üle päeva vastu. Seega kui minek on matkareisile, siis võib heaks abimeheks olla korralik navigeerimisseade.

Nutikohver

Kui aga matkale minek pole, vaid reisimine toimub suuremas osas kas lennuki või taksoga, siis võib kasuks tulla hoopis nutikohver.

Bluesmart pakub reisikohvrit, mida saab telefoni kaudu lukustada. Foto: Bluesmart

Tegu on tavalise reisikohvriga, kuid erinevalt teistest on selle sisse peidetud palju vahvat tehnikat. Näiteks GPS-seade, et kohver kaduma ei läheks.

Varaste vastu aitab ka kohvri lukustussüsteem, mida on võimalik lukustada telefoni kaudu. Seega kui on kahtlus, et keegi on kohvriga minema jalutanud, siis saab selle kiiresti lukku panna ja GPS-i järgi üles otsida.

Lisaks on kohvri sisse peidetud ka akupank, mis lubab tootja sõnul seadmeid kuni kuus korda täis laadida. Seega selle kohvri omanik ei pea eraldi akupanka reisile minnes kaasas kandma.

Soojendusega tallad

Paljude jaoks on populaarseks sihtkohaks ka mõni suusakuurort. Külma kätte minnes võivad kasuks tulla näiteks soojendusega tallad. Idee on lihtne: tallad tuleb pista jalanõu sisse ning soojendus sisse lülitada.

Foto: ThermaCell

Seejärel ei jää üle muud, kuid nautida soojasid jalanõusid ning karget ilma. Soojenduse kontrollimine toimub loomulikult läbi nutiseadme rakenduse nagu tänapäeval kombeks.

Bluetooth kõlar

Soojemasse sihtkohta minnes kulub alati ära üks kõlar. Rannas peesitades on suurepärane panna mängima mõni endale meeldiv pala ning päikest võtta. 

UE Wonderboom. Foto: UE
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.