5 kasulikku Google Mapsi nippi, mis kaardirakenduse kasutamise lihtsamaks teevad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Google kaardirakendus on üks populaarseimaid omasuguste seas ja saadaval nii veebis kui ka mobiilsetel platvormidel Android ja iOS.

Väga paljud kasutavad seda igapäevaste tegevuste jaoks, näiteks kui on vaja abi sihtkohta jõudmiseks või vahemaade arvutamiseks. Kuid Mapsil on ka mõningaid vähemtuntud funktsioone, mida teada võiks ja mis abiks võivad olla.

1. Jaga asukohta lähedastega

Google Maps pakub kasutajatele võimalust jagada oma asukohta kaardil. Selle funktsiooni saad aktiveerida valides menüüst “Asukoha jagamine”. Valida saab nii ajalise skaala, mille jooksul asukoha infot kuvatakse tundide kaupa või hoida see aktiivsena ja vajalikul hetkel välja lülitada.

Salvestatud kontaktide hulgast saad valida need inimesed, kellele soovid, et see info edastatakse. Nii on näiteks võimalik oma lähedasi kursis hoida reisi kulgemisega punktist A punkti B.

2. Lisa teekonnale vahepeatusi

Reisile minnes ei pea teekond alati viima otse sihtkohast lõpp-punkti. Tee peal võib olla mitmeid vaatamisväärsusi, mida külastada tahaks ning selleks puhuks on Mapsi rakendusel lahendus olemas.

Navigeerimiseks asukohti sisestades saab nende alt määrata “+” märgi alt lisa sihtpunkte ja nende järjekorda vajadusel ümber tõsta.

3. Salvesta kodu ja töökoha aadress

Üpris tihti on teekonna alguspunktiks kodune aadress ja päris tüütu võib olla seda iga kord uuesti sisse toksida. Et enda lemmikkohti mugavalt ja kiirelt kasutada, pakub Google Maps võimalust need salvestada.

Selleks tuleb otsida seadete alt “Teie kohad” valik, mille alt saab oma koduse ja töökoha aadressi salvestada. Edaspidi otsingut kasutades saab nii näiteks asukoha sisestamiseks ka lihtsalt “kodu” trükkida ja kaardirakendus kasutab selle jaoks salvestatud aadressi.

4. Lae kaardid otse telefoni

Kui tekib vajadus kasutada kaarte kohas, kus puudub internetiühendus või ei saa seda kasutada, on võimalik vajalikud asukohad ka nutiseadmesse talletada.

Seadete alt leiab “Võrguühenduseta kaardid”, mille kaudu laseb Google Maps kaardil valida sobiva aknasse jääva kaardi osa ja selle salvestada. Suurema maa-ala jaoks saab seda käsku mitu korda kasutada.

5. Kustuta kogu oma asukoha ajalugu

Sisselogituna peab Google’i kaardirakendus sinu marsruute ja kaardiotsinguid meeles. Vastavale ajaloole enda käikude kohta pääseb ligi “Teie ajaskaala” alt.

Kui sa ei taha, et Maps sinu käimiste kohta arvet peaks, saad sealt samast kogu ajaloo kustutada. Samuti on võimalik seda teha ka näiteks päeva kaupa või asukohateabe kogumine üldse välja lülitada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.