Nutikas reisimine

5 nippi, kuidas välismaal olles nutitelefoni kasutada

Reisile minnes ja pagasit kokku pakkides on üpris kindel, et sinna hulka kuulub ka nutitelefon. Oluline on ka nutitelefon reisiks ette valmistada. Jagame mõned näpunäited, millele enne teele asumist ja ka reisi ajal tasuks tähelepanu pöörata.

Määra telefonile lukustuse tüüp

Kui sa muidu oled harjunud telefoni kasutama ilma lukustusekraani turvameetmeteta, siis reisile minnes tuleks igal juhul mõni neist kasutusele võtta. Tänapäeval pakub enamik nutitelefone mõnda viisi, kuidas telefoni kaitsta, olgu selleks parool, muster, sõrmejälg või näotuvastus. Eelistada tasub võimalusel keerulisemaid meetoid, mis välistavad võõraste juurdepääsu, kui telefon peaks kaotsi minema või see ära varastatakse. Mustri kasutamisel võivad kurikaelad ekraanil olevate jälgede järgi õige parooli tuletada, näpujälje või näotuvastusega seda ohtu pole.

Lülita välja andmete taustal sünkroniseerimine

Kui plaanid reisil olles kasutada kohalikku SIM-kaarti interneti kasutamiseks, lülita välja andmete taustal sünkroniseerimine. Nii võid saavutada andmemahus olulist kokkuhoidu ja kasutada seda vajalikeks toiminguteks, mitte ebaoluliste rakenduste jaoks. Tavaliselt asub selline valik ühenduvuse sätete all menüüs. Juhul kui kasutad näiteks piiramatu mahuga kaarti, siis sellist abinõu kasutada pole vaja.

Lae akut lennurežiimis

Kui on tarvis telefoni aku kiiresti täis saada või selle laadimiseks on vähe aega, tasub selle jaoks telefon panna lennurežiimi. Sellel on reaalne mõju aku laadimise kiirusele, kuna muidu telefoni taustal toimuvad protsessid on keelatud ning ei tarbi samal ajal energiat.

Võta kaasa kiirlaadija ja akupank

Eelmisele nipile lisaks on aku laadimise kiirendamisel heaks abivahendiks ka kiirlaadija. Siin tuleb aga tähele panna, et iga telefon seda funktsiooni ei toeta, seega isegi kui sul on vajalik laadija olemas, ei pruugi sellest kasu olla. Sellise võimekusega telefonidel on tavaliselt kiirlaadijad juba komplektis kaasas pandud, kuid kui kasutada muid kaableid, tuleb enne kindlasti veenduda, et ka neil selline tugi on olemas.

Alati ei pruugi laadimiseks piisavalt aega olla, isegi kui kiirlaadijat kasutada. Seepärast on mõistlik kaasas kanda igaks juhuks ka akupanka. Neid on saadaval erinevates suurustes ja tavaliselt kõige väiksemad, mis kenasti taskusse mahuvad, suudavad telefoni aku vähemalt ühe korra täiesti täis laadida.

Ettevaatust wifi-võrkudega

Wifi kasutamine välisriigis olles on kindlasti ahvatlev, kuna võimaldab tasuta internetile juurdepääsu, ent selle kasutamisel tuleks olla siiski ettevaatlik. Avalikes võrkudes võivad olla õngitsejad, kes kasutajate andmeid proovivad varastada. Üheks võimaluseks sellise ohu vältimiseks on kasutada näiteks VPN-i, mille olemusest ja toimimest kirjutamise täpsemalt siin. Kui aga kasutamine hädavajalik, tuleks turvamata võrkudes vältida pangateenustesse või e-postkasti sisselogimisi, et oma paroole kaitsta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.