5 rakendust, mis reisile minnes kindla peale telefonis olla võiksid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Reisile minnes on mõistlik enne läbi mõelda, kas ja millised rakendused tuleks telefoni laadida, et see sujuvalt laabuks. Siin on mõned soovitused, mis aitavad ebameeldivaid olukordi vältida ja muudavad asjaajamise mugavamaks.

Here WeGo Maps (Android/iOS)

Kaardirakenduste puhul on üldjuhul esmavalikuks Google Maps. Juhul aga kui oled reisimas kohta, kus ei pruugi olla head internetiühendust, tasuks vaadata ka sellise rakenduse poole, mis võimaldab kaarte kasutada ilma ühenduseta. Selleks puhuks on hea valik Here WeGo Maps, mis laseb kasutajal vajaliku piirkonna kaardi juba enne reisile minekut alla laadida.

FLIO (Android/iOS)

Lennureisijatele on FLIO nimeline rakenduse heaks abimeheks. See koondab enda alla kõik sinu reisiga seotud info ja võimaldab jälgida näiteks lennu väljumise ja saabumise aegu. Lisaks kuvab see ka informatsiooni suurtemate lennujaamade kohta ning nende sisekaarte, et aidata õigeks ajaks õigesse kohta jõuda.

ClevCalc/CalConvert (Android/iOS)

Kuigi enamik Euroopa riike kasutab valuutana eurot, siis igal pool see nii pole. Sellisel juhul võib üpris tüütu olla pidevalt kurssi käsitsi ümber arvutada. Õnneks saab seda tegevust ka automatiseerida, kasutades selleks vastavalt rakendust. Soovitame Androidi omanikel kasutada rakendust ClevCalc ning iOS seadmetel CalConvert nimelist äppi. Lisaks valuutade ümberarvutamisele omavad mõlemad rakendused ka tavakalkulaatori funktsooni.

Uber (Android/iOS) ja Taxify (Android/iOS)

Kui soovid võõras linna liiklemise stressi vähendada, võimaldab Uber ja Taxify ühistranspordi asemel taksoteenust kasutada. Selle abil saad mugavamalt ja kiiremalt ühest kohast teise liigelda ning lisaks pakuvad need teenused võimalust sõidu eest maksta kaardiga.

Kuna Uber ega Taxify pole saadaval igal pool, tuleks enne sihtkohta minekut selgeks teha, kumba neist seal kasutada saab.

Google Translate (Android/iOS)

Kui oled reisimas riiki, mille keelt sa ise väga hästi ei valda, on mõistlik kasutada vajadusel mõne tõlkerakenduse abi. Google’il on selle jaoks olemas eraldi Translate nimeline rakendus, mis sisaldab mitut kasulikku funktsiooni.

Lisaks tavapärasele lausete ja sõnade tõlkimisele teksti sisestamise teel, oskab Translate aru saada ka räägitavast tekstist ning seda otse tõlkida. Samuti suudab see mõista siltidele ja märkidele kirjutatud tekstist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.