Nutikas reisimine

7 tehnikaseadet, millega reisile meelelahutust kaasa võtta

pexels-photo-57750.jpeg

Reisimine tähendab uute kohtade nägemist, aga paratamatult käib reisimisega kaasas ka üksjagu ootamist. Ole sa lennukis, laevas või rongis, selle varustusega saad oma aja kaasavõetud meelelahutusega täita.

Sülearvuti

Sülearvuti on iga reisiselli parem käsi. See kõik-ühes seade lubab vaadata sarju, teha lennujaamas istudes tööd või kirjutada reisimeenutusi. Sülearvutite valik on suur, kuid reisimiseks oleks mõnus arvuti, mis on õhuke ja mille aku kestab kaua. Kui asi aga kaugemale viia, siis võiks selle küljes olla ka tahvelarvuti. Kui see tundub nagu asi, mida tahta, siis võib mõelda HP peale.

Nutitelefon

Nutitelefon on taskus kõikidel ning ilmselt keegi seda maha ei unusta. Siiski, see on üks olulisemaid asju, mille reisile kaasa saab võtta. Pööra ainult tähelepanu sellele, kui palju su telefoniga välismaal internetis käimine maksab (vaata siit võrdlust Eesti operaatorite rändlushindadest) või raha kokku hoidmiseks kasuta wifi-hoppingut.

Akupank

Nutitelefoni jaoks oleks tarvis ka akupanka, sest kui sellega tihti navigeerid ja reisi ajal infot otsid, siis saab telefoni aku üsna kiirelt tühjaks. Akupankasid on turul nõnda palju, et ühte konkreetset soovitada ei võimalik. Akupanka valides tasub uurida, mida on teised kliendid enim ostnud, kui suure mahuga see akupank on ning kui kompaktne see on.

Lisaks ei soovita me akupanka tellida mõnest Hiina internetipoest, sest see võib lihtsalt tuleohtlikuks osutuda, parem valida mõni Euroopa turul sertifitseeritud toode.

Kaamera

Reisil olles soovivad kõik pilte teha. Nutitelefon on selle jaoks küll enamasti sobiv, kuid kui soovid natukenegi tõsisemaltpiltiteha, siis võib mõelda eraldiseisva kaamera peale. Kuna reisikotis ilmselt ruumi napib, võiks mõelda üpris kompaktse kaamera peale, nagu see.

Kõrvaklapid

Kõrvaklapid on reisi lahutamatu osa. Arvestades reisil liikumist ja võõraid keskkondi, on kõige paremad mürasummutavad klapid. Neid leiab nii suuri, üle kõrva käivaid, kui ka väiksemaid nööpkõrvaklappe.

Kõrvaklappide sobivus on aga väga isiklik, seega tasub neid enne ostmist võimaluse korral katsetada.

Kaks paari kõrvaklappe ühe arvuti külge

Kui reisid kaaslasega, siis võib tekkida olukord, kus soovite vaadata ühelt ja samalt seadmelt filmi või sarja. Aga rongis, laevas või lennukis on müra ja kõrvaklappide jaoks on arvutil või tahvlil ainult üks pesa. Mis teha?

Sellises olukorras tuleb appi kõrvaklapipesa jagaja, mis lubab seadmega ühendada mitu paari kõrvaklappe. Selliseidadaptereid müüb pea iga elektroonikapood, seega ei ole selle liidese hankimine keeruline.

Vooluadapter

Enne kui reisikoti selga paned ja teele asud, mõtle elektri peale. Kas riigis, kuhu reisid, või mõnespoolele teele jäävas riigis kasutatakseEestist erinevaid pistikuid? Kas sa teadsid, et maailmas on 15 erinevat pistikutüüpi? Siit saad teada, milline sinu sihtriigis töötab.

Kui tegu pole klassikalise Euroopa pistikuga, oleksoluline kaasa haarata vooluadapter. Ühest või teisest elektroonikapoodide ketist leiad endale just sobiva adapteri, mis aitabteha kindlaks, et seadmed saavad kõikjal täis laetud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.