Nutikas reisimine

Booking.com suur ülevaade: millised reisitrendid toob 2019. aasta?

Majutusteenuse pakkuja Booking.com on kirja pannud 8 ennustust, kuhu suunas reisimisega seotud trendid on liikumas. Selle jaoks koostatud uuringus osales 21 500 inimest 29 erinevast riigist.

Eesmärgistatud reisid

Üheks uue aasta suundumuseks on reisimise käigus uute oskuste omandamine. Üle poolte reisijatest (56%) leiavad, et on saanud oma reisidel väärtuslike oskusi ning tuleval aastal peaks selliste inimeste hulk veelgi kasvama.

Noorte seas ennustatakse populaarsust kultuurireisidele (68%), vabatahtlikuna osalemist erinevatel üritustel (54%) ning töötamist mujal maailmas (52%).

Uute tehnoloogiate kasutamine

Uute tehnoloogiate nagu tehisintellekti ja virtuaalreaalsuse kasutamisele majutus- ja reisiteenuste pakkumisel ennustatakse järgmisel aastal samuti suurt tõusu.

Enim soovivad reisijad näha oma pagasi jälgimist rakenduste abil (57%) ning samapalju turiste soovib kõike oma reisiga seonduvat teha võimalusel ühest kesksest rakendusest.

Ekstreemsed sihtkohad

Aina enam inimesi otsib ka põnevaid väljakutseid ekstreemsete sihtkohtade näol. Näiteks 40% vastanutest soovib näha rohkem võimalusi kosmosereisimiseks, samal ajal kui 60% reisijaid ihkab ära proovida veealuse majutuse võlud.

Isikupärastatud reisiinfo

Rohkem rõhku pööratakse uuel aastal ka reisiinfo leidmisele ja selle isikupärastamisele. Veidi üle poole vastanutest (52%) loodab näha suuremat innovatsiooni reisikorralduses nagu näiteks digitaalseid reisigiide.

Teadlikud valikud

Ühe trendina nähakse ka teadlikumat reisimist seoses kultuuriliste ja sotsiaalsete teemadega. 58% vastanutest näiteks ei soovi valida teatud sihtkohti, kui nad tunnevad, et see avaldab kohalikele elanikele negatiivset mõju.

Keskkonnasõbralik reisimine

Keskkonnareostused ja globaliseerumine on samuti oma mõju sihtkohtade valikule avaldanud. Suur osa (86%) vastanutest soovib oma reisil teha midagi kasulikku, et keskkonna jätkusuutlikusse panustada. 37% reisihuvilistest on nõus minema reisile selleks, et randu plastikust ja prügist puhastada.

Rohkem mõtestatud tegevusi

Turistide seas on näha ka trendi, kus lihtsalt minemise ja olemise asemel soovitakse reisil saada mõtestatud sisu ja kogemusi.

Üle poole vastanutest (60%) peab oluliseks saadavat emotsionaalset kogemust, valides teadlikult ööbimise ja söögikohti ning reisitegevusi.

Vähem on rohkem

Järgmisel aastal nähakse ka lühikeste puhkusreiside tõusu. Veidi enam kui pool vastanutest (53%) plaanib teha rohkem nädalavahetuse reise ja lühema aja sisse rohkem sisu pakkida.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses