Nutikas reisimine

Kolm rakendust, mis aitavad sul lennuväsimusest üle saada

plane-seat.jpg

Kõik, kes on reisinud Ameerika Ühendriikidesse, Austraaliasse või mujale kaugemale, teavad, mis on lennuväsimus: see, kui lennuk lendab kiiremini kui sa harjunud oled ja päike sinuga sugugi kaasa ei tule. Nii, et kui sinu jaoks on öö, sirab õues õnnis keskpäev. Mis moodi sellest tundest kergemini üle saada?

Apteegis müüdavad melatoniini tabletid aitavad inimesel rahulikult uinuda ja saada üle ka lennuväsimusest. Kuid kui sa seda loed, ei rahuldu sa tavaliste meetoditega. Tõmba alla äpp ja vabane lennuväsimusest. Mitte just hetkega, aga kiiremini küll.

JetLag Rooster

JetLag Rooster on rakendus, mis kalkuleerib sulle ajad, mil peaksid valguse käes olema, et organism ärkvel püsiks. Sisesta rakendusse ajad, mil tavaliselt uinud ja ärkad. Äpp arvutab välja graafiku lennuväsimusest üle saamiseks ning asub pakkuma sulle meeldetuletusi, millal end valguse kätte paigutada ning millal mitte. Samuti loob rakendus graafiku, mille alusel võiksid magada, et võimalikult efektiivselt lennuväsimusest üle saada. Äpi abil võid asuda ümber harjuma juba enne kohale jõudmist nii et kohale jõudes oleks uni magus siis, kui kõik ülejäänud samuti haigutama asuvad.

Entrain

Rakendus simuleerib sinu bioloogilist kella ning arvutab välja ajad, mil peaksid peamiselt valguse käes olema. Sisesta rakendusse oma saabumise aeg ja sihtkoht ning vali, millistes valgustingimustes peamiselt viibid. Selleks võib olla kas ere või mahe kontorivalgus, või ere ning mahe päevavalgus. Rakendus loob seitsmepäevase graafiku, mille jooksul tuleks jälgida soovituslikke valgustingimusi ning unetunde, kusjuures rakendus kasutab telefoni sensoreid, et kontrollida, millistes valgustingimustes parasjagu viibid.

JetLag App

See minimalistlik rakendus ütleb sulle, millal peaksid magama minema ja millal ärkama. Samuti soovitatakse rakendust kasutada koos melatoniiniga. Sarnaselt eelmistele rakendustele, saad sisestada rakendusse oma reisisihtkoha ning kohale jõudmise aja ja rakendus loob graafiku, kus kirjas nii melatoniniini, valguse kui ka une tarbimiseks sobivad ajad. Rakendus alustab graafikuga mõned päevad enne reisi, seega võid kohale jõudes juba olla lähemal kohalike unegraafikule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.