6 vidinat, mis võiks sagedasel reisijal olemas olla

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

On palju seadmeid, mis reisil kasuks tulevad ning mille soetamisele tasub mõelda. Samas kõigi vajadused ei ole samasugused. Seega panime kokku nimekirja inimesele, kes reisib tihti näiteks tööülesannete tõttu.

Bose QC 35

Üks keerulisemaid asju reisides on ennast välisest välja lülitamine. Lennukid ning muud transpordivahendid tekitavad palju müra ning sellest pole pääsu, seega võib tööle keskendumine olla keeruline. Sellise olukorra jaoks on kindlasti sobivad Bose’i QuietComfort helisummutavad kõrvaklapid.

Need pole lihtsalt ilusad ja mugavad, vaid mikrofonid klappide väliskülgedel kuulavad väljastpool tulevat müra ning summutavad selle. Seega nende klappidega oled alati mõnusalt omaette.

Kaasaskantav wifi-ruuter

Teine mure, mis reisides lahendada tuleb, on internetiga seotud. Nimelt võib veel tänapäevalgi leida hotelle, mis pakuvad hotellitoas vaid juhtmega ühendust. Samas paljud tänapäeva sülearvutid ei paku kaabliga internetiühenduse jaoks vajalikku pesa.

Sellisel juhul tasub reisikohvris hoida kaasaskantavat wifi-ruuterit. Näiteks seda ruuterit on võimalik lihtsalt seinapistikusse pista ning kerge vaevaga hotellitoas wifi-võrk püsti panna. Ruuteri külge on võimalik ühendada traditsiooniline internetikaabel ning wifi ongi olemas. Lisaks sellele on ruuteri küljes ka USB-pesad, mille kaudu saab soovi korral näiteks telefoni või akupanka laadida.

Macbook Pro

Vaatamata kõrgele hinnale pakub Apple selgelt ühtesid turu parimaid sülearvuteid. Need on kiired, õhukesed ning kahtlemata ka suurepärase ehituskvaliteediga, seega ei pea reisimise ajal muretsema, et sülearvuti kerge loksumise käigus katki läheb.

Lisaks sellele on sülearvuti õhuke ja kerge disain suurepärane just reisimiseks, kuna rasket ning kohmakat sülearvutit pidevalt kaasas kanda on lihtsalt tüütu.

Mainitud sülearvutiga sobib kenasti kokku ka eelnevalt mainitud wifi-ruuter, kuna teatavasti pakub uusim Macbook Pro kasutajatele vaid nelja USB-C pesa ning mitte midagi enamat.

Suur akupank

Tänapäeva nutitelefonide ning juhtmevabade kõrvaklappide ajastul ei saa enam peaaegu kuskile ilma ühe korraliku akupangata minna. Seadmed vajavad laadimist ning üks võimas akupank aitab seda kenasti teha.

Akupankade valik on internetis suur, kuid arvestades, et seadmeid on palju, tasub vaadata akupankasid, mis pakuvad vähemalt üle 10 000 mAh jagu voolu, et vähemalt telefoni saaks mõned korrad täis laadida.

Kõlar

Teine kord tekib tahtmine kuulata mõnda head muusikapala, kuid arvuti küljes olevad kõlarid lihtsalt ei kõlba. Sel põhjusel tasub reisile kaasa pakkida ka üks korralik Bluetooth-ühendusega kõlar.

Need mahuvad enamasti igasse reisikohvrisse ning pakuvad sealjuures üllatavalt head heli pisikese kõlari kohta. Eestis on üsna levinud JBL-i kõlarid, mis on lisaks heale väljanägemisele ka kvaliteetsed. Näiteks nende Flip 4 kõlar on üks kompaktsemaid ning sealjuures kõlab väga hästi.

Kohver

Loomulikult teeb iga reisi mugavamaks üks korralik reisikohver ning oluline on ka see, et sinna sisse saaks panna kogu mainitud elektroonika ilma, et see kahjustada saaks. Selle jaoks sobib näiteks selline Thule reisikohver, mille sisse saab pakkida nii tehnikaseadmeid kui ka muud reisiks vajalikku. Lisaks on kohvri sees eraldi tugeva voodriga sahtel, kuhu saab paigutada väiksemat elektroonikat nagu telefon või eelnevalt mainitud kõrvaklapid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.