Selleks puhuks ongi Google’i värsked kõrvaklapid varustatud põhjaliku tõlkesüsteemiga. Esiteks on võimalik klappidelt tellida tõlge ning see seejärel ise välja öelda. Näiteks võib klappidele öelda “Tere” ning seejärel saab kasutaja kuulata sõna tõlget valitud keeles. See variant on ilmselt kasulik siis, kui soov on kohalikku keelt praktiseerida.
Kui aga eesmärgiks on suhtlemine, siis võib ulatada teisele inimesele enda telefoni ning selle mikrofoni kasutades saab inimene omas keeles telefoni midagi öelda ning vastav tõlge läheb otse kõrvaklappide omaniku kõrvadesse.
Laval demonstreerides kasutati lahendust rootsi- ja ingliskeelset vestlust tõlkides. Praeguse seisuga peaks lahendus töötama 40 keeles. Eesti keel ei ole üks neist, seega peame meie leppima inglise- või venekeelse lahendusega.
Assistent
Teine oluline asi, miks just Google’i Pixel Buds kõrvaklapid reisile sobivad on Google’i assistendi olemasolu. See tähendab, et klappidelt on võimalik igal hetkel midagi küsida ning kasutajale antakse vastus täpselt nii nagu seda teeb Google Assistant telefonis. Näiteks kui kasutaja seisab Eiffeli torni all, saab klappide käest küsida kui pikk see on ning saada vastuse ilma telefoni taskust haaramata.
Lisaks saab assistendilt küsida muud vajalikku korralduslikku infot. Kui lennupiletid on nähtavad ka kalendris, siis võib assistent anda vastuse küsimusele “Millal minu lend läheb?” või olla lihtsalt giidiks ning anda vastuseid küsimustele kasutaja asukoha osas.
Aku
Viimaks paistavad Pixel Budsid silma ka enda märkimisväärselt hea aku poolest. Kuigi klappide enda aku pole midagi erilist, on nendega kaasas karbike, mis pakub koos sisseehitatud akuga kuni 24 tundi järjestikust töötamist. See on märksa rohkem kui suudavad praegu pakkuda enamikud juhtmevabade kõrvaklappide tootjad.
Seadmete hinnaks on 159 dollarit ning tõlefunktsiooni kasutamiseks on vaja ka Pixeli telefoni. Hetkel pole teada, kas need ka Eestis müügile tulevad, kuid taolistes olukordades tulevad alati appi hästi varustatud internetipoed.