Nutikas reisimine

Kuidas kontrollida, et Airbnbs ei ole ühtegi peidetud kaamerat või muud jälgimisvahendit?

Majutusteenused nagu Airbnb on viimaste aastatega reisimist päris palju muutnud. Enam pole alati tarvis ööbida hotellis, vaid soovi korral saab end majutada ka mõne kohaliku kodus, kes enda elamise mõistliku tasu eest külalisele saadavaks teeb. Hiljuti on aga meediasse jõudnud mitmeid juhtumeid, kus taolisi majutusteenuseid kasutavad külalised on ööbimiskohast leidnud peidetud kaameraid, millega omanik on neid jälginud. Kuidas aga kontrollida, et ööbimiskohas on võimalik privaatselt aega veeta ning peidetud kaameraid ei ole?

Väljaandega The Independent rääkis sel teemal firma Advanced Sweeping töötaja Keith Roberts, kelle ettevõte tegeleb äride ning eraisikute ruumidest pealtkuulamisseadmete ning peidetud kaamerate tuvastamisega.

Vaata ringi

Alustada tuleks lihtsamatest tehnikatest. Kaamerate puhul tasub toast otsida pisemaid auke kohtadest, kus neid võibolla olema ei peaks. Lisaks sellele tuleks üle vaadata kohad, millest on toa suhtes hea ülevaade, et kaamera paigaldaja saaks kaadrisse nii palju kui võimalik.

Tuntud kohad, kuhu kaameraid on paigaldatud, on näiteks raamatute kaaned, peeglid või toas olevad taimed. Tõenäolisemalt võib kaameraid leida kõrgematest kohtadest toas, et pilti jääks võimalikult palju.

Kasuta telefoni taskulampi

Kaamerate leidmiseks pole tihtipeale mingit sorti keerulist spioonitehnoloogiat vajagi. Üks lihtsamaid viise kaamera avastamiseks on toast tulede kustutamine ning telefoni taskulambi aktiveerimine. Seejärel tuleks sellega tuba üle käia. Kaamera objektiiv peegeldab valgust vastu, seega on seda taskulambiga mugav leida.

Kahepoolse peegli tuvastamine

Isegi kui kaameraid pole, võib toas olla kahepoolne peegel ning kaamera näiteks selle taga. Ka selliste lahenduste tuvastamine on lihtne. Selleks tuleks panna sõrme küüs vastu peegliklaasi. Päris peegli puhul peab küüne ning selle peegelduse vahele jääma pisike vahe. Kui need aga kokku puutuvad, siis on tõenäoliselt tegu kahepoolse peegliga.

Kaamerate rakendus

Kaameraid on kaht tüüpi. Need, mis salvestavad videot mälukaardile ning need, mis edastavad seda kuhugi üle interneti. Internetiga ühendatud kaamerate leidmiseks on olemas rakendus Fing. See tuvastab internetivõrguga ühendatud seadmeid. Kui skännimine tuvastab mõne kaamera, siis lihtne viis selle tegevuse peatamiseks on ruuteri väljalülitamine. Siiski peab sellisel juhul ilma internetita istuma ning ilmselt on parim variant omanikuga kontakteerumine. Lisaks sellele ei pruugi Fing alati töötada ning SD-kaardiga varustatud kaameraid see ei tuvasta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.