Nutikas reisimine

Kuidas nutiseade pikaks ilma internetita reisiks valmis panna?

Foto: Tanel Meos

Me kõik oleme kogenud neid pikki tüütuid lennutunde, kus mitte midagi teha ei ole ja pilvede vahelt veel tõotatud lennujaama maandumisrada ei paista. Selleks, et lennukis, bussis või laevas igav ei hakkaks, on mitu võimalust meelelahutust kaasa võtta.

Lae alla Netflixi sarju

Kui sa vaatad tihti erinevaid sarju Netflixist, siis nüüd on sul ka võimalus need samad sarjad tahvelarvutisse või telefoni laadida, et vaadata neid ka siis, kui internetiühendust ei ole.

Selleks, et sarju alla laadida, ava oma seadmes Netflixi äpp ja leia oma soovitud sari. Iga episoodi juures on nupp Download, mis lubab episoodi seadmesse laadida. Kahjuks ei luba Netflix laadida korraga alla tervet hooaega, kuid üksikutel episoodidel koputades läheb see samuti suhteliselt kiiresti. Kontrolli lihtsalt, et seadmes oleks piisavalt vaba salvestusruumi.

iTunes filmilaenutus

Kui kasutad Apple’i seadmeid, saad filme osta ja laenutada ka iTunes Store’ist ehk iTunesi poest. Kui filmi endale päriseks ostmiseks tuleb vahel välja käia mitukümmend eurot, siis filmi rentimine 24 tunniks maksab sageli vaid viis eurot. Lisaks ei pea kartma, kui 24 tunni jooksul kõik filmid vaadatud ei saa – peale filmi rentimist on sul filmi vaatamist võimalik alustada tervelt kuu aja jooksul. Kui oled filmi vaatama hakanud, saad seda vaadata 24 tunni jooksul. Kõik see toimib ka siis, kui oled filmi oma seadmesse laadinud ning internetiühendus puudub.

Naudi lemmikmuusikat voogedastusteenusest ilma internetita

Spotify või Apple Music lubavad sul voogedastada miljoneid lugusid. Interneti kadumisel aga tervitab sind tavaliselt kurvameelne soovitus internetiühendust otsida, muidu muusikat kuulata ei saa. Tegelikult lubavad nii Spotify kui ka Apple Music koos teiste voogedastusteenustega muusikat seadmesse alla laadida. Just selleks puhuks, kui ühendus kaduma peaks. Leia soovitud lugu, album või esitusnimekiri ning vajuta lisavalikute menüüs Download.

Loe raamatuid

E-raamatute lugemisvõimalusi on mitmeid, Amazoni Kindle’ist Elisa Raamatuni. Enne reisi leia sobivad raamatud ning veendu, et need oleksid olemas sinu seadme mälus. Elisa Raamatul on nüüd ka iselugeja funktsioon, mis raamatut ette loeb. Ka see funktsioon ei vaja internetiühendust.

Kuula audioraamatuid

Audible on maailma kõige populaarsem audioraamatute teenus. Seal leidub lugematul arvul raamatuid, ajakirju ja ajalehti, mis on sisse loetud professionaalsete lugejate poolt. Soeta endale raamat ning lae see läbi Audible’i äpi seadmesse. Kuna raamatud võivad vahel kesta kümneid tunde, ei hakka sul nende seltsis tõenäoliselt iga

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses