Nutikas reisimine

Kuidas oma telefon reisile minekuks valmis seada?

Reisile minek kulgeb palju ladusamalt, kui oled selle jaoks enne ettevalmistusi teinud. Kõige õnnestumiseks tuleks järgi vaadata ka oma nutitelefoniga seonduvad seadistused ja vajadusel neid reisi jaoks sättida.

Lae alla muusika ja videod

Reisimisel tekib paratamatult neid perioode, kus internetiühendust üldse pole. Sellisteks puhkudeks on hea ette valmistuda ja näiteks varuda nutiseadmesse piisavalt muusikat ja videosid.

Kuna tänapäeva nutitelefonide mälumahud on päris suureks läinud, saab vajaliku meedia otse telefoni mällu laadida. Paljudes nutitelefonides on olemas ka mälukaardipesa, mida kasutada.

Juhul kui kasutad aga näiteks Spotify või Netflixi teenuseid, pakuvad need mugavat võimalust endale meelepärased saated ja lugude loendid ilma internetiühenduseta kuulamiseks ja vaatamiseks alla laadida.

Lae alla sihtkoha kaart

Kuigi me oleme harjunud, et saame telefoni kaardirakendust igal pool ja igal aja kasutada, siis ilma internetiühenduseta see nii lihtsalt ei toimi. Google Mapsi rakenduse kasutamiseks on selle jaoks vaja eelnevalt konkreetse piirkonna kaart alla laadida, et seda ilma võrguühenduseta kasutada saaks.

Teine variant on selle jaoks mõnda muud alternatiivi kasutada, näiteks Here WeGo kaardirakendust. See võimaldab mugavalt riikide kaupa kaardiinfo alla laadida ja selle kasutamine on tasuta.

Vaata üle telefoni andmeside seaded

Enne reisile minekut tasub ka kindlaks teha, mismoodi on andmeside kasutus sinu telefonis seadistatud. Operaatori käest tasuks järgi uurida, kas kasutusel olev pakett võimaldab ka välismaal interneti kasutada. Sellisel juhul tuleb sisse lülitada ka andmerändlusteenus.

Juhul kui internetikasutus on plaanis ainult Wi-Fi kaudu, tasub reisimise ajaks mobiilandmeside üldse välja lülitada.

Kasuta telefoni turvameetmeid

Kui sa muidu telefonil ekraanilukustuse võimalusi ei kasuta, siis reisile minnes tasuks mõni neist aktiveerida. Nutitelefonid pakuvad selle jaoks mitmeid mooduseid – mustriga lahti lukustamine, PIN-koodi, sõrmejälje või näotuvastuse kasutamine.

Selle abil ei pääse kurikaelad telefoni varguse korral sinu andmete ligi, ega saa suuremat kahju korda saata.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.