Nutikas reisimine

Kuidas pikka laevareisi nutiseadmete abiga sisustada?

Pole saladus, et eestlaste jaoks on laevade abiga reisimine lisaks teistele võimalustele populaarne. Terve öö kestvad laevasõidud võivad aga muutuda kohati igavaks ning võib tekkida vajadus mõne koduse muusikapala või filmi järele.

Muusika

Selleks, et muretult laevas muusikat kuulata, tuleb kasutada Spotify esitusloendite allalaadimise võimalust. Kuigi laevades on enamasti wifi ühendus olemas, siis ei tasu selle peale lootma jääda.

Nimelt pakub Spotify juba pikemat aega lahendust, kus enda lemmiklaulud on võimalik näiteks kodus alla laadida, et neid hiljem ilma internetiühenduseta kuulata saaks. Lahenduse kasutamiseks tuleb panna kokku üks esitusloend enda lemmiklauludest ning seejärel aktiveerida esitusloendi ülemises osas olev nupuke “Download”. Kui allalaadimine on lõppenud, saab loendis olevaid laule muretult ilma internetiühenduseta kuulata.

Filmid

Kui ainult muusikast ei piisa, siis on heaks lahenduseks ka mõne lemmiksarja alla laadimine. Selle jaoks pakub Netflix samuti sisu eelnevalt allalaadimise võimalust. Idee on sama, mis Spotify puhul, lihtsalt sisuks on muusika asemel filmid ja sarjad.

Lahenduse kasutamiseks tuleb Netflixi rakenduses liikuda alamenüüsse “Available for download”. Antud lahtris on olemas kogu sisu, mida on võimalik hiljem internetita vaatamiseks alla laadida. Seejärel tuleb leida mõni huvi pakkuv sari või film ning klõpsata “Download”. Peale seda polegi enam järel muud, kui tuleb sobiv nutiseade laeva kaasa võtta ning alla laetud sisu on soovi korral olemas.

Pane seadmed valmis

Lisaks enda lemmiksisu pärast muretsemisele tasub veidi tähelepanu pöörata ka seadmetele endile. Loomulikult tuleks need kõik enne minekut täis laadida ning võimalusel panna kotti kaasa ka üks korralik akupank, millega seadmeid laadida juhul, kui oled liikvel või kui vaba pistikupesa ei leidu.

Tundub loogiline, kuid tänapäeval on erinevaid akudega varustatud vidinaid juba nii palju, et teinekord võib olla keeruline järge pidada, kas kõik on ikka laetud ning valmis kasutamiseks. Kõrvaklapid, tahvelarvutid, sülearvutid, telefonid ja aktiivsusmonitorid on vaid mõned näited, seega alati tasub topelt kontrollida, et oled reisiks kindlalt valmis.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses