Kuidas reisi broneerides pettust vältida?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Internet on kirju erinevatest keskkondadest, kus reise ja ööbimiskohti on võimalik broneerida. Kahjuks on nende seas suur hulk ka selliseid, kus võib kergesti petta saada. Nende eristamine ausatest kauplejatest ei ole alati lihtne, kuid alltoodud nippide abil saab neid hõlpsamini tuvastada.

Mis on peamised pettuste põhjused?

Forteri nimeline ettevõtte on koostanud uuringu, millest selgub, et 2017. aastal kasvas e-kanalite tehtavate pettuste hulk võrreldes varasemaga 17 protsenti. Reisimisega seotud pettuste hulk aga lausa 37 protsenti.

Peamisteks põhjusteks selliste kuritegu ohvriks langemisel on kontode kaaperdamine, kus varastatakse kasutaja sisselogimise andmed; valeaadressid, mis saadetakse e-kirjadega broneeringu kinnitamiseks; võltslehed, mis meenutavad päris reisivahendajate omi.

Kuidas neid vältida?

Pettuste vältimiseks tuleks reiside broneerimisel jälgida, et aadressiribal olev link kasutaks HTTPS protokolli. See tagab, et leht on turvaline.

Broneeringute tegemiseks tasuks eelistada ka krediitkaardi kasutamist. Kui maksad deebetkaardiga, siis suure tõenäosusega sa seda maha võetud raha pettuse puhul enam tagasi ei saa. Krediitkaartidel on tavaliselt aga erinevad kindlustused ja võimalused panga poolt tehingut tagasi pöörata.

Kui oled juba broneeringu teinud, tasub teenusepakkujale alati üle helistada. Nii saad üle kontrollida ja kinnituse, et tehing on tehtud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.