Nutikas reisimine

Lennufirmad piiravad nutikate kohvrite kasutust

Lennureisijate seas on aina enam populaarsust kogumas mitut sorti nutikad kohvrid ja reisikotid, mis võimaldavad telefone laadida, asukohta jälgida ja oskavad muid trikke. Sellised kohvrid pole aga paljudele lennufirmadele meelt mööda ja nende kasutust on asutud keelama.

Tuntud rahvusvahelised lennuettevõtted nagu British Airways, Qantas, Air Canada ja mitmed USA lennufirmad on juba sellise keelu kehtestanud.

Lennufirmadele teeb muret liitium-akude kasutus sellistes kohvrites, mis võivad üle kuumeneda ja halvemal juhul plahvatada. Peaasjalikult käib jutt sellistest kohvritest, kuhu on aku sisse ehitatud ja seda ei ole võimalik eemaldada.

Õnneks ei ole kõikide nutikate kohvrite kasutus kategooriliselt välistatud. Nimelt on tehtud erandid sellistele, mille küljest on reisi ajaks võimalik aku eemaldada ja hoiustada neid muust pagasist lennu vältel eraldi. Seega endale taolise kohvri soetamist plaanides tasub just eemaldatava akuga variante kaaluda, et hilisemaid üllatusi lennujaamades vältida.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.