Martin Villig jõuab välismaal õigesse kohta sõidurakenduste ning Google Mapsi abil

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Martin Villig. Foto: Scanpix/PM/Eero Vabamägi

Taxify kaasasutaja Martin Villigi reisivaramusse kuulub kindlasti nutitelefon ja kohe kindlasti ka Google Maps, kuid sealt pole puudu ka sõidujagamisrakendused.

“Kuna mulle tihti meeldib autoga ringi reisida kusagil väikestes kohtades, siis Google Maps on seal kõige olulisem, et mitte ära eksida. Sageli on hotelliomanikud üllatunud, et ma sõidan autoga otse hoovi, enamus külastajaid helistavad ja nad peavad kuhugi vastu sõitma, aga mina olen Google Mapsiga alati kohale saanud,” räägib Villig.

Lisaks Google Mapsi kaardirakendusele kasutab Villig reisides ka hulka teisi rakendusi ning ringi liikumiseks loomulikult Taxify’d. “Euroopas on meil juba 15 pealinna kaetud, nii et Euroopas on kattuvus päris hea,“ ütles Villig. “Aga riikides, kus me ei ole, seal proovin tööalaselt ka erinevaid kohalikke taksoäppe kasutada, vaatan, kuidas neil need äpid seal toimivad ja mis võimalused on.”

Vahel tuleb ka Uberit kasutada

Villig tunnistab, et kasutab ka Uberit – firmat, kes Tallinnas ja mitmetes teisteski linnades Taxify’ga otseselt konkureerib. “On ju linnasid, kus peale Uberi muud varianti eriti ei olegi. Kui võimalus, proovin alati nii kohalikku äppi kui ka Uberit,” ütles Villig. Info taksoäppide eksisteerimise kohta leiab Villigi sõnul hõlpsasti Google’st üles.

Majutuskoha leidmiseks kasutab Villig tuntuimad nimesid, nagu AirBNB ja Booking.com. “Peale nende kahe midagi vist minu maailmas eriti ei olegi. Bookingus sa saad reaalajas broneerida, AirBNBs tuleb osade korteriomanikega otse suhtlema hakata ja kokku leppida – see mulle absoluutselt ei sobi,“ ütles Villig. “Viimati Aasias käies proovisin ka Agodat ja Hotels.com’i vaadata, aga nende kasutuskogemus oli väga kehv.”

Söögikohtade ning huvipunktide leidmisel tuleb taaskord appi Google Maps, mille asukohatäpsus on Villigi sõnul parem kui Tripadvisoris, kus jällegi sisu on rohkem. Samas pakub Google Maps võimalust olla Local Guide ehk kohalik giid. Säärastel kasutajatel on võimalik kaarti täiendada, teha sinna muutuseid ning kirjutada arvustusi.

“Olen Google Mapsis ise päris aktiivne kaardi täiendaja. Mulle meeldib arvustusi kirjutada ja pilte üles laadida,” räägib Villig ja lisab, et tänu kasutajatele on ka Google Mapsi sisu aktiivselt täienemas.

Euroopas rändlus, mujal wifi ja SIM-kaardid

Villig eelistab Euroopas kasutada rändlust, mujal wifit või kohalikku SIM-kaarti. “Kui roaming on vähegi normaalne, kasutan ikka roamingut. Aga kui megabait on juba mitu eurot, siis otsustan sõltuvalt sellest, kui pikalt ma seal riigis olen ja kui lihtne on kohalikku SIM-kaarti saada. Aga viimase autoreisi ajal kasutasime ainult wifit. Eelmises kohas panin Google Mapsis teekonna sisse, ta laadis selle alla ja sain selle järgi kohale ning järgmises kohas taas sama moodi.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.