Valuuta teisendamiseks on suurepärane vahend Google’i otsimootor. See on kõigis seadmetes olemas ning toimib väga lihtsalt. Tuleb vaid otsimootorisse trükkida näiteks käsklus “10 swedish kronas to euros” ning Google annab kiirelt vastuse. Kui summa on teine, siis tuleb see lihtsalt ära vahetada.
Android operatsioonisüsteemi peal saab soovi korral kasutada ka Google’i virtuaalset assistenti, kes saab vastuse anda ka häälkäskluse peale. Sama oskab teha ka Siri.
Liiklemine
Kõige lihtsam on linnades liiklemiseks kasutada loomulikult vana head Google Mapsi. Selle abiga saab liigelda jala, kuid rakendus võib anda väga täpseid juhiseid ka ühistranspordiga liiklemiseks.
Kui on aga soov proovida mõnda kohalikku lahendust, siis tuleks enda seadmesse laadida STHLM Traveling. Tegu on ühistranspordiga liiklemise jaoks mõeldud rakendusega, millesse tuleb vaid sisse panna sihtkoht ning rakendus juhatab kasutaja juba edasi vajalikku bussipeatusesse ning sobiva sõiduki peale.
Kui raha on rohkem, siis võib kasutada ka Uberit. See on ilmselt tuttav rakendus ka paljude eestlaste jaoks, seega pole ümber harjumiseks vajadust. Soovi korral tuleb sõidujagaja otse kasutaja asukohta ning toimetab soovitud sihtkohta.
Keel
Kui varem oli inimestel kombeks reisile kohaliku keele sõnaraamat kaasa võtta, siis nüüd piisab ka nutiseadmest. Hea rakendus keeleõppeks on näiteks Duolingo. Tegu on tasuta rakendusega, mis õpetab kasutajale keeli mitmel vahval viisil. Näiteks on võimalik proovida sõnu ise välja öelda, kuid alati on ka võimalus kirjutada, kui hääldused ei ole veel käpas. Sõnad on enamasti lausete sees, seega alati saad lisaks uuele sõnale kohe ka konteksti, millesse seda asetada. Duolingo on saadaval nii Android kui ka iOS operatsioonisüsteemidele.