Nutikas reisimine

Millistes Eesti lähedal asuvates reisisihtkohtades on kiireim internetiühendus?

Foto: Tanel Meos

Hiljuti avaldasime Geeniuses loo, kuidas Eesti asub rahvusvahelises internetikiiruse edetabelis üsna täbaral kohal. Nimelt paneb internetikiiruse mõõtmise teenust pakkuv veebileht Speedtest igakuiselt kokku edetabelit, milles järjestatakse kõige kiirema internetiühendusega riigid.

Internetiühenduse olemasolu ning selle kvaliteet on oluline ka reisil olles. Olgu siis mureks Google Mapsiga orienteerumine või vabal hetkel hotellis mõne sarja vaatamine – nende tegevuste juures kulub marjaks ära ka kvaliteetne internetiühendus. Seega kuhu tuleks reisida, et kiire internetiühenduse olemasolu pärast muretsema ei peaks?

Norra

Kui plaanis on kasutada mobiilset internetti, siis on heaks sihtkohaks Norra. Speedtesti koostatud nimekirjas särab Norra just kiire mobiilse interneti poolest ning kokkuvõttes asub riik tabelis esimesel kohal. Sealse mobiilse interneti keskmiseks kiiruseks on lausa 52,59 Mbit/s, seega ükski Netflixi sari vaatamata ei tohiks jääda.

Holland ja Belgia

Lisaks Norrale pakuvad kiiret mobiilset internetti ka Holland ja Belgia. See on ka positiivne, kuna tegu on Euroopa Liitu kuuluvate riikidega, kus saab hiljutise rändlustasude kadumise tõttu sealset kiiret internetti täie raha eest nautida. Holland asub mobiilse interneti kiirust kajastavas tabelis 46,94 Mbit/s kiirusega teisel kohal ning Belgia 37,81 Mbit/s kiirusega üheksandal kohal.

Island, Šveits ja Rootsi

Kiire kaabelühenduse huvilistel tasub külastada aga näiteks Islandit. Sealne kaabelühenduse poolt pakutav keskmine internetikiirus on 110,52 Mbit/s, mis asetab riigi tabelis neljandale kohale. Samas ei tasu tähelepanuta jätta ka Šveitsi, kus ulatub sama kiirus 74,20 Mbit/s, pannes riigi tabelis seitsmendale kohale. Head internetti saab nautida ka Rootsis, kes asub tabelis kaheksandal kohal ning pakub keskmist kiirust 73,66 Mbit/s.

Lähinaaber

Siiski ei pea kaugetesse riikidesse hea interneti jaoks reisima. Külastada võib ka lõunanaabreid. Näiteks Leedus on kaabelühenduse keskmiseks kiiruseks 67,29 Mbit/s, mis asetab riigi tabelis kümnendale kohale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.