Mis aitab koomik Louis Zezerani reisil? Flappy Bird ja Google Maps

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Louis Zezeran. Foto: erakogu

Reisimine eri paikadesse võib olla vahel ka ütlemata lihtne, eriti näiteks siis, kui võtad sama retke ette juba mitmekümnendat korda. Nii arvab Louis Zezeran, üks Comedy Estonia eestvedajatest ja alustajatest.

Viimati naasis Louis reisilt oma kodumaale Austraaliasse. “Käisin esimest korda üle nelja aasta Austraalias. Veetsin seal kolm nädalat ja tagasiteel olin nädal aega Tokyos, kus ma jahtisin erinevaid retro videomänge,” pajatab hiljutistest seiklustest.

Peale paljude kasutatud asjade poodide läbituulamist jõudis ta Eestisse tagasi ligi 70 kilo pagasiga. “Mul on päris suur retrokogu. Veetsin kogu nädalavahetuse avatud PlayStation2 laserit häälestades, et see plaati paremini loeks,” kirjeldab ta oma videomängude huvi.

Koomikud on ju idioodid

Ka reisides ei kõhkle Zezeran tagasi tehnoloogia kasutamisest. “Enamik minu reise on seotud komöödiaga, nii et ma olen mingis mõttes nagu tuurijuht, mis tähendab, et ma ka vastutan,” räägib ta sellest, et peab Comedy Estoniaga seotud reisidel korraldama nii esinemiste, kui ka majutuse ja toitlustusega seotud detaile.

“Koomikud on ju idioodid. Naljakad, aga tegelikult kamp idioote. Seega ma pean olema väga organiseeritud ja kõik peab olema planeeritud. Aga näiteks Tokyos olles oli kogu linna ühistransport Google Mapsis. Ma olen jumal teab kus – ja äpp ütleb mulle, et tule selles jaamas välja ja mine sellele platvormile ja mine sellele konkreetsele rongile! See oli täitsa imepärane,” on ta Mapsiga rahul. “Ma poleks sellist seiklust saanud ette võtta ilma Google Mapsita. Iga kord, kui ma mõtlesin, et ma olen targem kui Google Maps, ma eksisin.”

Harjumus inimesi juhtida

Gruppide juhtimine jääb aga inimesele sisse ning Louis kurdab, et ei saa enam niisama lõbureisil käia, kuna harjumus kõike korraldada on nii sügavalt sisse jäänud. Samas tööreise planeerides ta ühtegi erilist rakendust ei kasuta, kuna Comedy Estonia seltskonnaga käiakse kõige tihedamini Riias, mis asub siinsamas ja on juba pähe kulunud. Ööbitakse isegi samas hotellis.

“Kui ma pean kusagile kaugemale reisima, kasutan ma kas Airbnb’d või Hostelworldi. Airbnb on hea, olen seda paar korda proovinud. Mugav ja kõik on läheduses.”

Louis naudib ka Uberiga sõitmist. “Tallinna Uber ei ole taksodest palju odavam, aga näiteks Helsingis on see poole soodsam. Avastasin, et ma pole taksosõidu eest ammu maksnud. Sa harjud nii kiiresti ära selle lihtsalt sisse istumisega ja välja astumisega,” kommenteerib ta sõidujagamise võlusid. Ka ei vaata ta väga erinevate rakenduste poolt pakutavaid kohvikute ja turistipaikade arvustusi, pigem meeldib talle ringi jalutada ja avastada uusi kohti ise.

“Ja ma arvan, et see ongi kõik,” ütleb ta kõhklevalt ning avab enda halba mälu kirudes telefoni rakenduste loetelu. “Aah, mulle meeldib ka, kui telefon reisil mu meelt lahutab. Ma vaatan kas Twitchi või Youtube’i. Ma saan neid vaadata millal tahan. Ma saan mängida mänge oma telefonis. Ma arvan, et need on aidanud reise väga palju. Sest me reisime palju ja neis on palju tunde, kus sa lihtsalt pead niisama istuma.”

Ta lemmikmänguks on Super Mario Run. “Ma olen pikaaegne Nintendo fänn. Super Mario Runis on fantastiline tasemekujundus. See on lihtsalt lõputu jooksumäng, aga see on väga-väga hea lõputu jooksumäng. See on ainus telefonimäng, mis võidab mu tähelepanu tundideks.”

Ainus teine mäng, mis Louise telefonis leidub, on vana hea Flappy Bird. “Ma ei kustuta seda ära!” ütleb ta resoluutselt. “Nad võtsid selle App Store’ist ära, aga ma ei kustuta seda ära, sest ma ei saaks seda kunagi tagasi,” ei tagane ta sammugi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.