Nutikas reisimine

Need rakendused peaksid kindlasti sinu telefonis olema, kui oled sage matkaja

Suvi on parim aeg reisimiseks ja looduses matkamiseks. Ettevalmistusi tehes ja matkakotti pakkides ei tasuks unustada ka nutiseadmete rakendusi, millega teekonda planeerida ja põnevaid elamusi leida.

Kaardid ja vaatamisväärsused

Marsruudi planeerimiseks on kindla peale minek Google Mapsi (Android, iOS) kasutamine. See võimaldab kaardi osasid eelnevalt alla laadida ja kasutada neid ilma internetita, et teel olles õigel kursil püsida. Heaks alternatiiviks Google’i kaardirakendusele on ka HERE WeGo Maps (Android, iOS) – selle eeliseks on võimalus telefoni talletada kaarte tervete riikide kaupa. Mõlemad rakendused on saadaval tasuta nii Androidi kui ka Apple’i rakendustepoest.

Vaatamisväärsustest annab hea ülevaate Regio kaardirakendus (Android, iOS), mis lisaks tutvustavale infole kuvab ka nende asukohti kaardil. Seegi äpp on saadaval nii Androidi kui iOS’i platvormil.

Teekonna jälgimine ja salvestamine

Kui eelnevad rakendused olid eelkõige mõeldud navigeerimiseks, siis näiteks Komoot (Android, iOS) pakub võimalust kaardil paika pandud teekonna läbimist ka salvestada. Kasutajale kuvatakse nii vaatamisväärsusi, huvipunkte kui matkaradu, mida külastada. Marsruudid on võimalik Komootis ka salvestada.

Teine võimalus oma teekonna salvestamiseks, kui marsruut paigas, on kasutada Endomondot (Android, iOS). See salvestab teekonda kasutades GPSi ja selle lõppedes kuvab statistikat läbitud vahemaa pikkuse, kulutatud kalorite ja muu info kohta. Mõlemat äppi saavad kasutada nii Androidi kui ka iPhone’i omanikud.

Kämpingud ja ööbimiskohad

Eestis matkajatele on ööbimiskohtade otsimiseks heaks variandiks kasutada Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) rakendust. RMK-l on üle Eesti ette valmistud tihe matkaradade võrgustik ning lisaks sellele pakuvad nad võimalust leida endale sobiv ööbimiskoht. Äpp on mahukas ning sisaldab ka muud väärtuslikku infot matkasellidele.

Camp Estonia pakub võimalust otsida Eestis asuvaid telkimiskohti ning lõkkeplatse. Nende juurde pääsemiseks kuvatakse juhised sulle meelepärases rakenduses, näiteks eespool mainitud Google Mapsis või Komootis.

Need äpid toimivad kahjuks ainult androidi platvormil. iOS seadmete omanikel on alternatiivina võimalik kasutada ACSI Campsites Europe’i nimelist rakendust (Android, iOS), mis kuvab suurt valikut Euroopa riikide kämpinguid ning telkimiskohti. Viimase puhul tuleb aga arvestada, et piirkonniti kuvatavate andmete ja info nägemine on tasuline. ACSI Campsites Europe on saadaval ka Androidi rakendustepoes.

Meelelahutus ja vidinad

Tänapäevastel telefonidel on mitmed matkal tarvilikud abimehed juba telefonidesse sisse ehitatud, nagu näiteks kompass ja taskulamp. Ent vajadusel saab neid alla laadida ka rakendustepoest, kus valikud on piisavad nii Androidi kui iOS’i plavtormile.

Et teekonda põnevamaks muuta, saab telefoni alla laadida näiteks lindude, kalade või kahepaiksete välimäärajaid. Loodushuvilised saavad eraldi rakendustega aga tuvastada ka samblikuliike ja loodushelisid (Android, iOS).

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses