Nutikas reisimine

Õpi võõral maal kohalikke saladusi: need äpid viivad reisil parima söögikohani

fishandchips.jpg

Reisimise muudab elamuseks võõra köögi võludega tutvumine. Kui sa just ei tunne kohalikku Gordon Ramsayd, siis need äpid juhatavad sind parima söögini kõikjal maailmas – valgete linadega restoranidest tänavatoiduni.

Like a Local

Tegu on Eestis tehtud ja arendatava äpiga, mille eesmärk on turistile anda sellist nõu, mida annaks linnas juba aastaid elanud kohalik. Selleks on Like a Local kogunud hulga linnade kohta vabatahtlike abiga näpunäiteid ja juhiseid, kuidas seal reisida nagu kohalik. Ja abi ei piirdu ainult etteantud juhistega, sest veebis saab ise esitada veel lisaküsimusi, millele siis Like a Local otsib vastused kohalikelt.

Näiteks oled Viini minemas ja tahad teada, kus siis ikkagi päris õiget viini šnitslit saab? Constanza soovitab 7Stern Bräud, mis peale hea prae pakub ka omatehtud õlut. Veidi peenem koht, kus aga tuleb laud ette kinni panna, on Fromme Helene. Kuna Like a Local on Eestis tehtud, leiab siit muidugi ka vihjeid meie pealinnas ringivaatamiseks.

Kokku on Like a Localis sadakond linna ja nõu ei saa mitte ainult toidukohtade ja baaride, vaid ka poodide, ekskursioonide ja muude vaatamisväärsuste kohta.

Link: Like a Local

TripAdvisor, Foursquare, Yelp ja Google Maps

Need teenused on kõik pisut erinevad ja omamoodi kiiksudega, kuid laias laastus aitavad reisijat ühtemoodi. Teed äpi lahti, valida kategooria, milles sa nõu tahad, ja vaata teiste reisijate jäetud arvustusi. Nii saad leida parimaid baare, kohvikuid, restorane, sorteerida neid hinna ja toiduvaliku järgi.

Mis vahe neil on ja millist eelistada? Kahjuks ei saagi siin ühte kindlat vastust anda, sest vastus sõltub sihtkohast. Mõnes riigis pakub Yelp ühe kvartali kohta rohkem restoraniarvustusi kui teises riigis terve linna kohta. Põhja-Itaalias jääd Yelpiga hätta, kuid Mehhikos pole Foursquare’ist eriti kasu. Brasiilias võid avastada, et TripAdvisori järgi mõnes linnas justkui midagi ei toimigi. Seepärast asendavad nad kõik üksteist olukordades, kus mõni veab alt.

Mõnes mõttes püüab seda viga parandada Google, kes oma kaardirakendusse üha usinamalt lisab reisijatele kasulikku infot, mida on seni pidanud otsima just neist eelmisest kolmest äpist. Google Maps on aga vist pea iga inimese telefonis, nii võib sellest saada kõige universaalsem vahend. Mapsis on ka väga paljud ja ettevõtete kontaktandmed. Kuigi reisijate jäetud arvustusi ning hinnanguid veel väga palju ei leia, kasvab hulk selgelt.

Where Chefs Eat

Ja nüüd midagi eriti hõrgutavat. Läheks sööma sinna, kus söövad maailma parimad kokad? Aga kuidas seda teada saada? Ega ju ühegi restorani uksel pole silti “siin söövad tippkokad” või pigem “meie juurde tippkokad ei tule”… Appi tuleb äpp Were Chefs Eat.

See äpp näitab ligi 600 maailma tippkoka 3000 soovitust kus süüa nii, et toidust saaks tõelise elamuse. See ei tähenda, et äpis on ainult maailma linnade kõige peenemad ja kallimad restoranid – vastupidi, siit leiab ka väikseid pisirestorane. Kõiki neid ühendab ainult üks joon: neis saab tõeliselt maitsvat toitu.

Kes Eesti heade restoranidega tuttav on, see võib äpist järeldada, et päris kõiki suurepäraseid restorane siit ei leia. Reegel kehtib pigem teistpidi: kõik restoranid, mis äpist leiab, on suurepärased.

Niisiis pakub see äpp üsna eksklusiivset ja tõesti kavalt viisi toiduturismiga tegelemiseks. Ja et tasuta lõunaid pole olemas, sellele viitab ka äpi hind (€15).

Link: Where Chefs Eat

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses