Nutikas reisimine

Raport: millistes lennukites pakutakse wifit?

Lennukites pakutava wifi võrgu kasutamise võimaldamise trend on tõusuteel ja aina enam lennufirmasid on seda oma klientidele pakkumas. Routehappy on koostanud uuringu selle kohta, millised lennufirmad on selles vallas kõige eesrindlikumad.

Uuringu aluseks on kasutatud ASM meetodit (Available Seat Miles), kus korrutatakse saadaolevate kohtade arv läbitud lennumiilidega.

Foto: www.routehappy.com

Selle tulemusena leiab tabeli eesotsast USA lennufirma Delta, Euroopat esindav Lufthansa on 6. kohal. Statistika järgi nähtub, et wifi-ühenduse pakkumise osas ongi just USA ettevõtted eesotsas, kuna esikuuiku kohtadest on nad hõivanud pooled.

Kui USA lennufirmad pakuvad keskmiselt ASM järgi 85% ulatuses wifi-ühendust, siis sama näitaja Euroopas on 32%. Viimane on siiski suur edasiminek, sest sama näitaja 2016 aastal oli 14%.

Eraldi on välja toodud ka need lennufirmad, kelle kõikides lennukites on on olemas internetiühendus, selliseid ettevõtteid on kokku kolm – Icelandair, Southwest ja Virgin Atlantic.

Routehappy raportist selgub ka, et ühendus lennukites on saanud oluliseks teguriks kõigi ettevõtete jaoks ning väiksemad lennufirmad üritavad selle võimaluse pakkumisega ka suurematelt kliente püüda.

Samuti valmistatakse uusi lennukeid tehases ette juba koos ruuterite ja muu vajaliku varustusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.