Reisinipid: Karoli Hindriks pole endiselt akupanka ostnud ning see maksab kurjalt kätte

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Sel aastal jagati kaks "Aasta Tegija" tiitlit, mille ühest pälvis Karoli Hindriks. Foto: ITL

Pole saladus, et ettevõtlusega tegeledes tuleb reise ette hulgaliselt. Eesti iduettevõtte Jobbatical asutaja Karoli Hindriks reisib aga pea iga nädal. Uurisime järgi, millised nutiseadmed ja äpid selle juures hädavajalikud on.

Virtuaalsed boonuspunktid otse äppi

Reisimise planeerimisel on äppidel ja nutiseadmetel ääretult oluline roll. Hotelli ning lennupiletite broneerimiseks kasutab Hindriks Hipmunk teenust või Expediat. “Expedial on see tore asi, et kui sa palju reisid, siis nad hakkavad sind tunnustama,” kirjeldab ta partnerkaardi punktikontoga sarnanevat süsteemi, kus teatud punktisumma olemasolul võib soetada endale hotellitoa odavamalt.

Samas on Hindriks ka tihe Airbnb kasutaja, kus ta enne toa broneerimist jälgib kindlasti omanikule antud hinnanguid ning seda, millised hinnangud on tema teistel tubadel ja majadel. “Loen päris palju inimeste kommentaare. On juhtumeid, kus ma seda teinud ei ole ja on ka olnud negatiivseid kogemusi. Kui ma olen korralikult vaadanud reitinguid, on ikkagi 90% Airbnb kogemustest positiivsed. Kindlasti tasub ka ise tagasisidet anda, kui midagi on hästi või halvasti,” ütles ta.

Ringi liikumisel on Hindriksi jaoks tähtis osa Uberil, kuid kuna Aasias võib nii Uberi hind kui ka kättesaadavus olla kõikuv, on seal abiks Grab nimeline teenus. “Olen katsetanud erinevates riikides neid kohalikke taksoäppe, mis on päris õudsad olnud. Kui sa lähed mõnda riiki, nagu näiteks Jaapan, siis sa võid teada, et seal maksab Uber sama palju kui lennupilet,” ütles ta ja soovitas küsida kohalikelt nõu, milliseid teenuseid ja rakendusi nad ise kasutavad.

Kõik teenused ei pruugi sobida

Kuid selleks, et kuhugi minna, on vaja teada, kuhu minna. Siin ulatab abikäe Foursquare. “Selles mõttes ma olen ikkagi äpisõltlane, ma ei lähe üldse restorani enne kui ma ei oleks reitingut üle vaadanud,” sõnas Hindriks. “Enne ma kasutasin rohkem Yelpi, kuid Eestis see küll ei anna midagi, aga nüüd olen hakanud vaatama, et Foursquare annab parimaid tulemusi, kui otsid kohta, kuhu sööma minna.”

Kuigi Yelpi teenusel on USAs rohkem andmeid, siis Foursquare tundub hoolimata oma teenuse sarnasusest rohkem ülemaailmseid andmeid omavat. Abiks tuleb ka Tripadvisor, millest on rohkem kasu turistidele mõeldud paikades.

Google Mapsi arvustusi Hindriks aga üldiselt ei loe. “Google Mapsi kasutan ma navigeerimiseks, kuna ma olen kõige hullem navigeerija maailmas. Selleta ei saaks ma üldse kusagile,” naerab ta. “Igasse riiki, kuhu ma üldse lähen, ostan kohe SIM-kaardi ja kohe peab olema mul ligipääs andmeühendusele, sest muidu ma eksin kohe ära.”

Kaks nutitelefoni ja tühi aku

“Minuga on see naljakas lugu, et ma siiamaani ei ole endale ostnud akupanka,” puhkes Hindriks naerma.

Kahe nutitelefoniga, ühes Eesti number ja teise välismaa number, seigeldes kipub kõigest hoolimata juhtuma, et iPhone 6S Plusi aku kipub Hindriksil kriitilisel hetkel tühjaks saama. “Ma ei saa aru, ma olen nii palju olnud halvas olukorras selle pärast. Mul oli just olukord, kus ma olin Jaapanis kaks nädalat tagasi ja otsisin aadressi ja telefon sai tühjaks ja Eesti telefoni roaming ei töötanud millegi pärast ja ma olin täiesti eksinud. Akupank tasub osta endale,” ütles Hindriks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.