Sage reisija Kelly Sildaru kasutab asjade ajamiseks iPadi, kuid suusatades tehnoloogiat ei vaja

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest

Kelly Sildaru, kes oma suusatamisandega erinevatelt välisvõistlustelt aina paremaid sooritusi ning võite kodumaale toob, veedab igast aastast ligi pool välismaal. See aga viib ta füüsiliselt eemale nii sõpradest kui ka koolist. Kas tehnoloogiast on kõige selle juures veidigi abi?

Selgub, et on. Suur osa Sildaru tehnoloogiakasutusest ongi pühendatud sõpradega suhtlemisele ning koolitööde tegemisele. “Telefon on mul koguaeg kaasas ja iPad ka ning samuti iPod,” sõnas ta. Telefon ongi Sildarul peamiselt suhtlusvahendina kasutusel. “Instagram, Snapchat, need kohad, kus ma saan oma sõpradega ühendust hoida,” rääkis ta enim kasutatavatest äppidest. “Snapchatti ja Instagrammi kasutan igapäevaselt. Iga päev ma küll ei postita sinna midagi, kuid vaatan, mida teised inimesed on postitanud.”

Sildaru ütles, et näiteks Facebooki kasutab ta vähem kui Snapchatti, pigem eelistab ta suhtlemiseks vaid Facebooki Messengeri äppi.

IPadi näol on tegemist aga töövahendiga, kus enim kasutust leiab Gmail. “Kui õpetajad saadavad mulle töid meili peale, siis teen seal lihtsalt need asjad ära,” kirjeldas ta seda, mil viisil kodutöid kaugelt teha on võimalik.

Erialaselt ehk spordiga seonduvalt Sildaru ühtegi erilist äppi ei kasuta. “Ma kasutan Endomondot siis, kui ma käin lihtsalt rattaga sõitmas või jooksmas, mäel ma seda ei kasuta, sest mul ei ole üldjuhul telefoni igaks juhuks kaasas,” sõnas ta.

Sildaru eelistab välismaal navigeerimiseks kasutada Apple Mapsi, ehkki informatsiooni selle kohta, kuhu minna ja mida teha, hangib ta üldiselt Google’i otsingu abil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.